Supermicro AS-2114GT-DNR 2U 2-Node GPU Server 2x AMD EPYC 7352 24-Core 16x DDR4 DIMM 4x NVMe Bay 2x2600W X710-Cx5 Refurbished
Supermicro AS-2114GT-DNR 2U 2-Node GPU Server 2x AMD EPYC 7352 24-Core 16x DDR4 DIMM 4x NVMe Bay 2x2600W X710-Cx5 Refurbished
Supermicro A+ Server AS-2114GT-DNR 2U 2-Node GPU Server
Specifications
| Type | Server |
|---|---|
| Brand | Supermicro |
| Series | A+ Server |
| Model Number | AS-2114GT-DNR |
| Form Factor | 2U Rackmount — Dual Node |
| CPU | 2x AMD EPYC 7352 (24-Core, 155W, Zen 2) — 1 per node |
| RAM | No RAM Installed (8x DDR4 DIMM per node, 16x total, 3200 MT/s) |
| Expansion Slots | PCIe Gen4 GPU expansion per node |
| Power Supply | 2x 2600W 96% Titanium Redundant Hot-Swap (1+1) |
| Storage | 2x 2.5" Front Hot-Swap NVMe per node (4x total) |
Warranty
|
Condition - Seller Refurbished : 6 Months Seller Warranty
|
|
| Satisfaction Guarantee: Return for refund within 30 days of package reception date. | |
| This item is covered by serverpartdeals.com Return Policy | |
| To initiate a return please fill out the Return Form | |
| For frequently asked questions about warranties and returns please visit our FAQs |
Original: $14,999.00
-65%$14,999.00
$5,249.65
Description
Supermicro A+ Server AS-2114GT-DNR 2U 2-Node GPU Server
Specifications
| Type | Server |
|---|---|
| Brand | Supermicro |
| Series | A+ Server |
| Model Number | AS-2114GT-DNR |
| Form Factor | 2U Rackmount — Dual Node |
| CPU | 2x AMD EPYC 7352 (24-Core, 155W, Zen 2) — 1 per node |
| RAM | No RAM Installed (8x DDR4 DIMM per node, 16x total, 3200 MT/s) |
| Expansion Slots | PCIe Gen4 GPU expansion per node |
| Power Supply | 2x 2600W 96% Titanium Redundant Hot-Swap (1+1) |
| Storage | 2x 2.5" Front Hot-Swap NVMe per node (4x total) |
Warranty
|
Condition - Seller Refurbished : 6 Months Seller Warranty
|
|
| Satisfaction Guarantee: Return for refund within 30 days of package reception date. | |
| This item is covered by serverpartdeals.com Return Policy | |
| To initiate a return please fill out the Return Form | |
| For frequently asked questions about warranties and returns please visit our FAQs |























