HPE P16696-B21 ProLiant DL325 Gen10 1U Barebones Server 16x DDR4 DIMM 8x 2.5" Bay 1x800W Refurbished
HPE P16696-B21 ProLiant DL325 Gen10 1U Barebones Server 16x DDR4 DIMM 8x 2.5" Bay 1x800W Refurbished
HPE P16696-B21 ProLiant DL325 Gen10 Server
Specifications
| Type | Barebones Server |
|---|---|
| Brand | HPE |
| Series | ProLiant DL325 |
| Model Number | P16696-B21 |
| Form Factor | 1U Rackmount |
| CPU | No CPU Installed (Single Socket SP3, EPYC 7002 Compatible) |
| RAM | No RAM Installed (16x DDR4 DIMM, Up to 2TB, 2933 MT/s) |
| Raid | HPE Smart Array P408i-a 12Gb/s + Smart Storage Battery |
| Expansion Slots | 3x PCIe 3.0 + OCP NIC Slot |
| Power Supply | 1x 800W 94% Platinum Flex Slot Hot Plug Low Halogen |
| Storage | 8x 2.5" SFF Hot-Swap SAS/SATA |
Warranty
|
Condition - Seller Refurbished : 6 Months Seller Warranty
|
|
| Satisfaction Guarantee: Return for refund within 30 days of package reception date. | |
| This item is covered by serverpartdeals.com Return Policy | |
| To initiate a return please fill out the Return Form | |
| For frequently asked questions about warranties and returns please visit our FAQs |
Original: $599.00
-65%$599.00
$209.65













Description
HPE P16696-B21 ProLiant DL325 Gen10 Server
Specifications
| Type | Barebones Server |
|---|---|
| Brand | HPE |
| Series | ProLiant DL325 |
| Model Number | P16696-B21 |
| Form Factor | 1U Rackmount |
| CPU | No CPU Installed (Single Socket SP3, EPYC 7002 Compatible) |
| RAM | No RAM Installed (16x DDR4 DIMM, Up to 2TB, 2933 MT/s) |
| Raid | HPE Smart Array P408i-a 12Gb/s + Smart Storage Battery |
| Expansion Slots | 3x PCIe 3.0 + OCP NIC Slot |
| Power Supply | 1x 800W 94% Platinum Flex Slot Hot Plug Low Halogen |
| Storage | 8x 2.5" SFF Hot-Swap SAS/SATA |
Warranty
|
Condition - Seller Refurbished : 6 Months Seller Warranty
|
|
| Satisfaction Guarantee: Return for refund within 30 days of package reception date. | |
| This item is covered by serverpartdeals.com Return Policy | |
| To initiate a return please fill out the Return Form | |
| For frequently asked questions about warranties and returns please visit our FAQs |





















