🎉 Up to 70% Off Selected ItemsShop Sale
HomeStore
SK Hynix/NEMIX HMABAGL7A4R4N-VN 128GB 8Rx4 DDR4 2666MHz LRDIMM ECC Server RAM (PC4-21300) Seller Refurbished
SK Hynix/NEMIX HMABAGL7A4R4N-VN 128GB 8Rx4 DDR4 2666MHz LRDIMM ECC Server RAM (PC4-21300) Seller Refurbished
Specifications
| Memory Type | DDR4 SDRAM |
|---|---|
| Brand | SK Hynix/NEMIX |
| Model Number |
HMABAGL7A4R4N-VN
|
| Part Number | PC4-21300 |
| Form Factor | 288-Pin RDIMM (Registered DIMM) |
| Capacity | 128 GB (Single Stick) |
| Rank | 8Rx4 |
| Bus Speed | 2666 MHz |
| Voltage | 1.2 V |
Warranty
|
Condition - Seller Refurbished : 1 Year Limited Period Warranty
|
|
| Satisfaction Guarantee: Return for refund within 30 days of package reception date. | |
| This item is covered by serverpartdeals.com Return Policy | |
| To initiate a return please fill out the Return Form | |
| For frequently asked questions about warranties and returns please visit our FAQs |
$649.00
SK Hynix/NEMIX HMABAGL7A4R4N-VN 128GB 8Rx4 DDR4 2666MHz LRDIMM ECC Server RAM (PC4-21300) Seller Refurbished—
$649.00








Description
Specifications
| Memory Type | DDR4 SDRAM |
|---|---|
| Brand | SK Hynix/NEMIX |
| Model Number |
HMABAGL7A4R4N-VN
|
| Part Number | PC4-21300 |
| Form Factor | 288-Pin RDIMM (Registered DIMM) |
| Capacity | 128 GB (Single Stick) |
| Rank | 8Rx4 |
| Bus Speed | 2666 MHz |
| Voltage | 1.2 V |
Warranty
|
Condition - Seller Refurbished : 1 Year Limited Period Warranty
|
|
| Satisfaction Guarantee: Return for refund within 30 days of package reception date. | |
| This item is covered by serverpartdeals.com Return Policy | |
| To initiate a return please fill out the Return Form | |
| For frequently asked questions about warranties and returns please visit our FAQs |








