🎉 Up to 70% Off Selected ItemsShop Sale
HomeStore
NEMIX RAM ML21300 128GB 8Rx4 DDR4 2666MHz LRDIMM ECC Server RAM (PC4-21300) Seller Refurbished
NEMIX RAM ML21300 128GB 8Rx4 DDR4 2666MHz LRDIMM ECC Server RAM (PC4-21300) Seller Refurbished
Specifications
| Memory Type | DDR4 SDRAM |
|---|---|
| Brand | NEMIX RAM |
| Model Number |
ML21300-7
|
| Part Number | |
| Form Factor | 288-Pin LRDIMM (Load-Reduced DIMM) |
| Rank | 8Rx4 |
| Capacity | 128 GB |
| Bus Speed | 2666 MHz (PC4-21300) |
| Error Correction | ECC (Error-Correcting Code) supported |
| CAS Latency | CL19 |
| Voltage | 1.2 V |
Warranty
|
Condition - Seller Refurbished : 1 Year Limited Period Warranty
|
|
| Satisfaction Guarantee: Return for refund within 30 days of package reception date. | |
| This item is covered by serverpartdeals.com Return Policy | |
| To initiate a return please fill out the Return Form | |
| For frequently asked questions about warranties and returns please visit our FAQs |
$244.65
Original: $699.00
-65%NEMIX RAM ML21300 128GB 8Rx4 DDR4 2666MHz LRDIMM ECC Server RAM (PC4-21300) Seller Refurbished—
$699.00
$244.65

Description
Specifications
| Memory Type | DDR4 SDRAM |
|---|---|
| Brand | NEMIX RAM |
| Model Number |
ML21300-7
|
| Part Number | |
| Form Factor | 288-Pin LRDIMM (Load-Reduced DIMM) |
| Rank | 8Rx4 |
| Capacity | 128 GB |
| Bus Speed | 2666 MHz (PC4-21300) |
| Error Correction | ECC (Error-Correcting Code) supported |
| CAS Latency | CL19 |
| Voltage | 1.2 V |
Warranty
|
Condition - Seller Refurbished : 1 Year Limited Period Warranty
|
|
| Satisfaction Guarantee: Return for refund within 30 days of package reception date. | |
| This item is covered by serverpartdeals.com Return Policy | |
| To initiate a return please fill out the Return Form | |
| For frequently asked questions about warranties and returns please visit our FAQs |








