🎉 Up to 70% Off Selected ItemsShop Sale
HomeStore
NEMIX RAM MR25600-724 128GB 4Rx4 DDR4 3200MHz RDIMM ECC Server RAM (PC4-25600) Seller Refurbished
NEMIX RAM MR25600-724 128GB 4Rx4 DDR4 3200MHz RDIMM ECC Server RAM (PC4-25600) Seller Refurbished
Specifications
| Memory Type | DDR4 SDRAM |
|---|---|
| Brand | NEMIX RAM |
| Model Number |
MR25600-724
|
| Part Number | |
| Form Factor | 288-Pin RDIMM (Registered DIMM) |
| Rank | 4Rx4 |
| Capacity | 128 GB |
| Bus Speed | 3200 MHz (PC4-25600) |
| Error Correction | ECC (Error-Correcting Code) supported |
| CAS Latency | CL22 |
| Voltage | 1.2 V |
Warranty
|
Condition - Seller Refurbished : 1 Year Limited Period Warranty
|
|
| Satisfaction Guarantee: Return for refund within 30 days of package reception date. | |
| This item is covered by serverpartdeals.com Return Policy | |
| To initiate a return please fill out the Return Form | |
| For frequently asked questions about warranties and returns please visit our FAQs |
$297.15
Original: $849.00
-65%NEMIX RAM MR25600-724 128GB 4Rx4 DDR4 3200MHz RDIMM ECC Server RAM (PC4-25600) Seller Refurbished—
$849.00
$297.15






Description
Specifications
| Memory Type | DDR4 SDRAM |
|---|---|
| Brand | NEMIX RAM |
| Model Number |
MR25600-724
|
| Part Number | |
| Form Factor | 288-Pin RDIMM (Registered DIMM) |
| Rank | 4Rx4 |
| Capacity | 128 GB |
| Bus Speed | 3200 MHz (PC4-25600) |
| Error Correction | ECC (Error-Correcting Code) supported |
| CAS Latency | CL22 |
| Voltage | 1.2 V |
Warranty
|
Condition - Seller Refurbished : 1 Year Limited Period Warranty
|
|
| Satisfaction Guarantee: Return for refund within 30 days of package reception date. | |
| This item is covered by serverpartdeals.com Return Policy | |
| To initiate a return please fill out the Return Form | |
| For frequently asked questions about warranties and returns please visit our FAQs |








