Western Digital Ultrastar He12 HUH721212AL4200 0F29560 12TB 7.2K RPM SAS 12Gb/s 4Kn 256MB 3.5" ISE HDD
Western Digital Ultrastar He12 HUH721212AL4200 0F29560 12TB 7.2K RPM SAS 12Gb/s 4Kn 256MB 3.5" ISE HDD
Specifications
| Type | Enterprise - Server / Workstation HDD |
|---|---|
| Brand | Western Digital |
| Series | Ultrastar He12 |
| Model Number | HUH721212AL4200 |
| Part Number | 0F29560 |
| Form Factor | 3.5" |
| Capacity | 12TB |
| Interface | SAS 12Gb/s |
| Spindle Speed | 7.2K RPM |
| Tray | Tray not included |
| Weight | 1.7 lbs |
| Width | 4 in |
| Height | 1 in |
| Depth | 5.8 in |
| Click to view HUH721212AL4200 datasheet |
Warranty
|
Condition - Seller Refurbished : 2 Years Limited Period Warranty
|
|
| Satisfaction Guarantee: Return for refund within 30 days of package reception date. | |
| This item is covered by serverpartdeals.com Return Policy | |
| To initiate a return please fill out the Return Form | |
| For frequently asked questions about warranties and returns please visit our FAQs |
Original: $299.00
-65%$299.00
$104.65








Description
Specifications
| Type | Enterprise - Server / Workstation HDD |
|---|---|
| Brand | Western Digital |
| Series | Ultrastar He12 |
| Model Number | HUH721212AL4200 |
| Part Number | 0F29560 |
| Form Factor | 3.5" |
| Capacity | 12TB |
| Interface | SAS 12Gb/s |
| Spindle Speed | 7.2K RPM |
| Tray | Tray not included |
| Weight | 1.7 lbs |
| Width | 4 in |
| Height | 1 in |
| Depth | 5.8 in |
| Click to view HUH721212AL4200 datasheet |
Warranty
|
Condition - Seller Refurbished : 2 Years Limited Period Warranty
|
|
| Satisfaction Guarantee: Return for refund within 30 days of package reception date. | |
| This item is covered by serverpartdeals.com Return Policy | |
| To initiate a return please fill out the Return Form | |
| For frequently asked questions about warranties and returns please visit our FAQs |

















