Western Digital Ultrastar DC SA620 SDLF1DAM-800G-1HA2 0TS1837 800GB 1.8 DWPD SATA 6Gb/s MLC 2.5in SSD
Western Digital Ultrastar DC SA620 SDLF1DAM-800G-1HA2 0TS1837 800GB 1.8 DWPD SATA 6Gb/s MLC 2.5in SSD
Specifications
| Brand | Western Digital |
| Series | Ultrastar DC SA620 |
| Model Number | SDLF1DAM-800G-1HA2 |
| Part Number | 0TS1837 |
| Form Factor | 2.5" |
| Capacity | 800GB |
| Interface | SATA 6Gb/s |
| Endurance | 1.8 DWPD |
| Tray | Bare Drive |
| Weight | 0.5lb |
| Width | 2.7in |
| Height | 0.4in |
| Depth | 4in |
Warranty
| Condition: New - 3 Year Seller Limited Period Warranty | |
| Satisfaction Guarantee: Return for refund within 30 days of package reception date. | |
| This item is covered by serverpartdeals.com Return Policy | |
| To initiate a return please fill out the Return Form | |
| For frequently asked questions about warranties and returns please visit our FAQs |
Original: $279.00
-65%$279.00
$97.65
Description
Specifications
| Brand | Western Digital |
| Series | Ultrastar DC SA620 |
| Model Number | SDLF1DAM-800G-1HA2 |
| Part Number | 0TS1837 |
| Form Factor | 2.5" |
| Capacity | 800GB |
| Interface | SATA 6Gb/s |
| Endurance | 1.8 DWPD |
| Tray | Bare Drive |
| Weight | 0.5lb |
| Width | 2.7in |
| Height | 0.4in |
| Depth | 4in |
Warranty
| Condition: New - 3 Year Seller Limited Period Warranty | |
| Satisfaction Guarantee: Return for refund within 30 days of package reception date. | |
| This item is covered by serverpartdeals.com Return Policy | |
| To initiate a return please fill out the Return Form | |
| For frequently asked questions about warranties and returns please visit our FAQs |








