Dell/Micron 5300 Pro MTFDDAK960TDS 960GB SATA 6Gb/s 3D TLC 2.5in Enterprise Solid State Drive
Dell/Micron 5300 Pro MTFDDAK960TDS 960GB SATA 6Gb/s 3D TLC 2.5in Enterprise Solid State Drive
Specifications
| Type | Enterprise Solid State Drive |
|---|---|
| Brand | Micron |
| Series | 5300 Pro |
| Model Number | MTFDDAK960TDS |
| Part Number | MTFDDAK960TDS-1AW1ZAABDB |
| Dell Part Number | 0YNRXC |
| Form Factor | 2.5" |
| Capacity | 960GB |
| Interface | SATA 6Gb/s |
| Spindle Speed | SSD |
| Tray | Bare Drive |
| Weight | 0.5lb |
| Width | 2.7in |
| Height | 0.4in |
| Depth | 4in |
Warranty
|
Condition - New : 3 Years Limited Period Warranty
|
|
| Satisfaction Guarantee: Return for refund within 30 days of package reception date. | |
| This item is covered by serverpartdeals.com Return Policy | |
| To initiate a return please fill out the Return Form | |
| For frequently asked questions about warranties and returns please visit our FAQs |
Original: $408.99
-65%$408.99
$143.15
Description
Specifications
| Type | Enterprise Solid State Drive |
|---|---|
| Brand | Micron |
| Series | 5300 Pro |
| Model Number | MTFDDAK960TDS |
| Part Number | MTFDDAK960TDS-1AW1ZAABDB |
| Dell Part Number | 0YNRXC |
| Form Factor | 2.5" |
| Capacity | 960GB |
| Interface | SATA 6Gb/s |
| Spindle Speed | SSD |
| Tray | Bare Drive |
| Weight | 0.5lb |
| Width | 2.7in |
| Height | 0.4in |
| Depth | 4in |
Warranty
|
Condition - New : 3 Years Limited Period Warranty
|
|
| Satisfaction Guarantee: Return for refund within 30 days of package reception date. | |
| This item is covered by serverpartdeals.com Return Policy | |
| To initiate a return please fill out the Return Form | |
| For frequently asked questions about warranties and returns please visit our FAQs |







