Western Digital Ultrastar DC SA210 HBS3A1919A4MB1 0TS1657 1.92TB 0.1 DWPD SATA 6Gb/s 3D TLC M.2 2280 SSD
Western Digital Ultrastar DC SA210 HBS3A1919A4MB1 0TS1657 1.92TB 0.1 DWPD SATA 6Gb/s 3D TLC M.2 2280 SSD
Specifications
| Brand | Western Digital |
| Series | Ultrastar DC SA210 |
| Model Number | HBS3A1919A4MB1 |
| Part Number | 0TS1657 |
| Form Factor | M.2 2280 |
| Capacity | 1.92TB |
| Interface | SATA 6Gb/s |
| Endurance | 0.1 DWPD |
| Tray | Bare Drive |
| Weight | 0.5lb |
| Width | 2.7in |
| Height | 0.4in |
| Depth | 4in |
Warranty
| Condition: New - 3 Year Seller Limited Period Warranty | |
| Satisfaction Guarantee: Return for refund within 30 days of package reception date. | |
| This item is covered by serverpartdeals.com Return Policy | |
| To initiate a return please fill out the Return Form | |
| For frequently asked questions about warranties and returns please visit our FAQs |

Description
Specifications
| Brand | Western Digital |
| Series | Ultrastar DC SA210 |
| Model Number | HBS3A1919A4MB1 |
| Part Number | 0TS1657 |
| Form Factor | M.2 2280 |
| Capacity | 1.92TB |
| Interface | SATA 6Gb/s |
| Endurance | 0.1 DWPD |
| Tray | Bare Drive |
| Weight | 0.5lb |
| Width | 2.7in |
| Height | 0.4in |
| Depth | 4in |
Warranty
| Condition: New - 3 Year Seller Limited Period Warranty | |
| Satisfaction Guarantee: Return for refund within 30 days of package reception date. | |
| This item is covered by serverpartdeals.com Return Policy | |
| To initiate a return please fill out the Return Form | |
| For frequently asked questions about warranties and returns please visit our FAQs |

















