Samsung PM883 MZ7LH1T9HMLT 1.92TB 1.3 DWPD SATA 6Gb/s V-NAND TLC 2.5in Refurbished SSD
Specifications
| Type | Enterprise Solid State Drive |
|---|---|
| Brand | Samsung |
| Series | PM883 |
| Model Number | MZ-7LH1T90 |
| Part Number | MZ7LH1T9HMLT-00005 |
| Form Factor | 2.5" |
| Capacity | 1.92TB |
| Interface | SATA 6Gb/s |
| Drive Endurance | 1.3 DWPD |
| Tray | Bare Drive |
| Weight | 0.5lb |
| Width | 2.7in |
| Height | 0.4in |
| Depth | 4in |
Warranty
|
Condition - Seller Refurbished : 3 Years Limited Period Warranty
|
|
| Satisfaction Guarantee: Return for refund within 30 days of package reception date. | |
| This item is covered by serverpartdeals.com Return Policy | |
| To initiate a return please fill out the Return Form | |
| For frequently asked questions about warranties and returns please visit our FAQs |
Original: $260.00
-65%$260.00
$91.00
Description
Specifications
| Type | Enterprise Solid State Drive |
|---|---|
| Brand | Samsung |
| Series | PM883 |
| Model Number | MZ-7LH1T90 |
| Part Number | MZ7LH1T9HMLT-00005 |
| Form Factor | 2.5" |
| Capacity | 1.92TB |
| Interface | SATA 6Gb/s |
| Drive Endurance | 1.3 DWPD |
| Tray | Bare Drive |
| Weight | 0.5lb |
| Width | 2.7in |
| Height | 0.4in |
| Depth | 4in |
Warranty
|
Condition - Seller Refurbished : 3 Years Limited Period Warranty
|
|
| Satisfaction Guarantee: Return for refund within 30 days of package reception date. | |
| This item is covered by serverpartdeals.com Return Policy | |
| To initiate a return please fill out the Return Form | |
| For frequently asked questions about warranties and returns please visit our FAQs |
















