🎉 Up to 70% Off Selected ItemsShop Sale
Toshiba AL14SXB AL14SXB90EE 900GB 15K RPM SAS 12Gb/s 512e 2.5in Refurbished HDD
Specifications
| Type | Enterprise Hard Drive |
|---|---|
| Brand | Toshiba |
| Series | AL14SXB |
| Model Number | AL14SXB90EE |
| Part Number | HDEAH10GBA51 |
| Form Factor | 2.5" |
| Capacity | 900GB |
| Interface | SAS 12Gb/s |
| Spindle Speed | 15K RPM |
| Tray | Bare Drive |
| Weight | 0.5lb |
| Width | 2.7in |
| Height | 0.4in |
| Depth | 4in |
Warranty
|
Condition - Seller Refurbished : 5 Year Manufacturer Warranty (Ends September 27, 2027)
|
|
| Satisfaction Guarantee: Return for refund within 30 days of package reception date. | |
| This item is covered by serverpartdeals.com Return Policy | |
| To initiate a return please fill out the Return Form | |
| For frequently asked questions about warranties and returns please visit our FAQs |
$38.50
Original: $110.00
-65%Toshiba AL14SXB AL14SXB90EE 900GB 15K RPM SAS 12Gb/s 512e 2.5in Refurbished HDD—
$110.00
$38.50



Description
Specifications
| Type | Enterprise Hard Drive |
|---|---|
| Brand | Toshiba |
| Series | AL14SXB |
| Model Number | AL14SXB90EE |
| Part Number | HDEAH10GBA51 |
| Form Factor | 2.5" |
| Capacity | 900GB |
| Interface | SAS 12Gb/s |
| Spindle Speed | 15K RPM |
| Tray | Bare Drive |
| Weight | 0.5lb |
| Width | 2.7in |
| Height | 0.4in |
| Depth | 4in |
Warranty
|
Condition - Seller Refurbished : 5 Year Manufacturer Warranty (Ends September 27, 2027)
|
|
| Satisfaction Guarantee: Return for refund within 30 days of package reception date. | |
| This item is covered by serverpartdeals.com Return Policy | |
| To initiate a return please fill out the Return Form | |
| For frequently asked questions about warranties and returns please visit our FAQs |

