🎉 Up to 70% Off Selected ItemsShop Sale
HGST Ultrastar 15K600 HUS156060VLS600 0B23663 600GB 15K RPM SAS 6Gb/s 64MB 3.5" Hard Drive
Specifications
| Type | Enterprise - Server / Workstation HDD |
|---|---|
| Brand | HGST |
| Series | Ultrastar 15K600 |
| Model Number | HUS156060VLS600 |
| Part Number | 0B23663 |
| Form Factor | 3.5" |
| Capacity | 600GB |
| Interface | SAS 6Gb/s |
| Spindle Speed | 15K RPM |
| Tray | Tray not included |
| Weight | 1.7 lbs |
| Width | 4 in |
| Height | 1 in |
| Depth | 5.8 in |
| Click to view HUS156060VLS600 datasheet |
Warranty
Condition - New : 3 Years Limited Period Warranty | |
| Satisfaction Guarantee: Return for refund within 30 days of package reception date. | |
| This item is covered by serverpartdeals.com Return Policy | |
| To initiate a return please fill out the Return Form | |
| For frequently asked questions about warranties and returns please visit our FAQs |
$35.00
Original: $100.00
-65%HGST Ultrastar 15K600 HUS156060VLS600 0B23663 600GB 15K RPM SAS 6Gb/s 64MB 3.5" Hard Drive—
$100.00
$35.00

Description
Specifications
| Type | Enterprise - Server / Workstation HDD |
|---|---|
| Brand | HGST |
| Series | Ultrastar 15K600 |
| Model Number | HUS156060VLS600 |
| Part Number | 0B23663 |
| Form Factor | 3.5" |
| Capacity | 600GB |
| Interface | SAS 6Gb/s |
| Spindle Speed | 15K RPM |
| Tray | Tray not included |
| Weight | 1.7 lbs |
| Width | 4 in |
| Height | 1 in |
| Depth | 5.8 in |
| Click to view HUS156060VLS600 datasheet |
Warranty
Condition - New : 3 Years Limited Period Warranty | |
| Satisfaction Guarantee: Return for refund within 30 days of package reception date. | |
| This item is covered by serverpartdeals.com Return Policy | |
| To initiate a return please fill out the Return Form | |
| For frequently asked questions about warranties and returns please visit our FAQs |

