Micron 5300 MAX MTFDDAK960TDT 1AW1ZABYY 960GB SATA 6Gb/s 3D TLC 5DWPD 2.5in Enterprise Solid State Drive
Micron 5300 MAX MTFDDAK960TDT 1AW1ZABYY 960GB SATA 6Gb/s 3D TLC 5DWPD 2.5in Enterprise Solid State Drive
Specifications
| Type | Enterprise Solid State Drive |
|---|---|
| Brand | Micron |
| Series | 5300 MAX |
| Model Number | MTFDDAK960TDT |
| Part Number | 1AW1ZABYY |
| Form Factor | 2.5" |
| Capacity | 960GB |
| Interface | SATA 6Gb/s |
| Spindle Speed | SSD |
| Tray | Bare Drive |
| Weight | 0.5lb |
| Width | 2.7in |
| Height | 0.4in |
| Depth | 4in |
Warranty
|
Condition - New : 3 Years Limited Period Warranty
|
|
| Satisfaction Guarantee: Return for refund within 30 days of package reception date. | |
| This item is covered by serverpartdeals.com Return Policy | |
| To initiate a return please fill out the Return Form | |
| For frequently asked questions about warranties and returns please visit our FAQs |
Original: $249.00
-65%$249.00
$87.15



Description
Specifications
| Type | Enterprise Solid State Drive |
|---|---|
| Brand | Micron |
| Series | 5300 MAX |
| Model Number | MTFDDAK960TDT |
| Part Number | 1AW1ZABYY |
| Form Factor | 2.5" |
| Capacity | 960GB |
| Interface | SATA 6Gb/s |
| Spindle Speed | SSD |
| Tray | Bare Drive |
| Weight | 0.5lb |
| Width | 2.7in |
| Height | 0.4in |
| Depth | 4in |
Warranty
|
Condition - New : 3 Years Limited Period Warranty
|
|
| Satisfaction Guarantee: Return for refund within 30 days of package reception date. | |
| This item is covered by serverpartdeals.com Return Policy | |
| To initiate a return please fill out the Return Form | |
| For frequently asked questions about warranties and returns please visit our FAQs |








