Kioxia/Dell PM5-R KPM5XRUG3T84 3.84TB 1 DWPD SAS 12Gb/s Read Intensive 3D TLC 2.5in SSD
Specifications
| Brand | Kioxia/Dell |
| Series | PM5-R |
| Model Number | KPM5XRUG3T84 |
| Part Number | SDFBE84DAB01 |
| Form Factor | 2.5" |
| Capacity | 3.84TB |
| Interface | SAS 12Gb/s |
| Endurance | 1 DWPD |
| Tray | Bare Drive |
| Weight | 0.5lb |
| Width | 2.7in |
| Height | 0.4in |
| Depth | 4in |
Warranty
|
Condition: Open Box - 3 Year Seller Limited Period Warranty
|
|
| Satisfaction Guarantee: Return for refund within 30 days of package reception date. | |
| This item is covered by serverpartdeals.com Return Policy | |
| To initiate a return please fill out the Return Form | |
| For frequently asked questions about warranties and returns please visit our FAQs |
Original: $799.00
-65%$799.00
$279.65







Description
Specifications
| Brand | Kioxia/Dell |
| Series | PM5-R |
| Model Number | KPM5XRUG3T84 |
| Part Number | SDFBE84DAB01 |
| Form Factor | 2.5" |
| Capacity | 3.84TB |
| Interface | SAS 12Gb/s |
| Endurance | 1 DWPD |
| Tray | Bare Drive |
| Weight | 0.5lb |
| Width | 2.7in |
| Height | 0.4in |
| Depth | 4in |
Warranty
|
Condition: Open Box - 3 Year Seller Limited Period Warranty
|
|
| Satisfaction Guarantee: Return for refund within 30 days of package reception date. | |
| This item is covered by serverpartdeals.com Return Policy | |
| To initiate a return please fill out the Return Form | |
| For frequently asked questions about warranties and returns please visit our FAQs |








