🎉 Up to 70% Off Selected ItemsShop Sale
HomeStore
Samsung/HP PM1733 MZXL5960HBHQ 960GB 1 DWPD U.3 NVMe PCIe Gen 4.0 2.5in Enterprise Solid State Drive
Samsung/HP PM1733 MZXL5960HBHQ 960GB 1 DWPD U.3 NVMe PCIe Gen 4.0 2.5in Enterprise Solid State Drive
Specifications
| Type | Enterprise Solid State Drive |
|---|---|
| Brand | HP |
| Series | |
| Model Number | MZXL5960HBHQ |
| Part Number | P26540-001 |
| Form Factor | 2.5" |
| Capacity | 960GB |
| Interface | U.3 |
| Drive Endurance | 1 DWPD |
| Tray | Bare Drive |
| Weight | 0.5lb |
| Width | 2.7in |
| Height | 0.4in |
| Depth | 4in |
Warranty
|
Condition - New : 3 Years Limited Period Warranty
|
|
| Satisfaction Guarantee: Return for refund within 30 days of package reception date. | |
| This item is covered by serverpartdeals.com Return Policy | |
| To initiate a return please fill out the Return Form | |
| For frequently asked questions about warranties and returns please visit our FAQs |
$149.00
Samsung/HP PM1733 MZXL5960HBHQ 960GB 1 DWPD U.3 NVMe PCIe Gen 4.0 2.5in Enterprise Solid State Drive—
$149.00


Description
Specifications
| Type | Enterprise Solid State Drive |
|---|---|
| Brand | HP |
| Series | |
| Model Number | MZXL5960HBHQ |
| Part Number | P26540-001 |
| Form Factor | 2.5" |
| Capacity | 960GB |
| Interface | U.3 |
| Drive Endurance | 1 DWPD |
| Tray | Bare Drive |
| Weight | 0.5lb |
| Width | 2.7in |
| Height | 0.4in |
| Depth | 4in |
Warranty
|
Condition - New : 3 Years Limited Period Warranty
|
|
| Satisfaction Guarantee: Return for refund within 30 days of package reception date. | |
| This item is covered by serverpartdeals.com Return Policy | |
| To initiate a return please fill out the Return Form | |
| For frequently asked questions about warranties and returns please visit our FAQs |









