🎉 Up to 70% Off Selected ItemsShop Sale
HomeStore
HP/Kioxia PM6-V KPM6XVUG3T20 3.2TB 3 DWPD SAS-4 24Gb/s TLC 2.5in Enterprise Solid State Drive
HP/Kioxia PM6-V KPM6XVUG3T20 3.2TB 3 DWPD SAS-4 24Gb/s TLC 2.5in Enterprise Solid State Drive
Specifications
| Type | Enterprise Solid State Drive |
|---|---|
| Brand | HP/Kioxia |
| Series | PM6-V |
| Model Number | KPM6XVUG3T20 |
| Part Number | P26360-001 |
| Form Factor | 2.5" |
| Capacity | 3.2TB |
| Interface | SAS-4 24Gb/s |
| Drive Endurance | 3 DWPD |
| Tray | Bare Drive |
| Weight | 0.5lb |
| Width | 2.7in |
| Height | 0.4in |
| Depth | 4in |
Warranty
|
Condition - New : 3 Years Limited Period Warranty
|
|
| Satisfaction Guarantee: Return for refund within 30 days of package reception date. | |
| This item is covered by serverpartdeals.com Return Policy | |
| To initiate a return please fill out the Return Form | |
| For frequently asked questions about warranties and returns please visit our FAQs |
$403.20
Original: $1,152.00
-65%HP/Kioxia PM6-V KPM6XVUG3T20 3.2TB 3 DWPD SAS-4 24Gb/s TLC 2.5in Enterprise Solid State Drive—
$1,152.00
$403.20








Description
Specifications
| Type | Enterprise Solid State Drive |
|---|---|
| Brand | HP/Kioxia |
| Series | PM6-V |
| Model Number | KPM6XVUG3T20 |
| Part Number | P26360-001 |
| Form Factor | 2.5" |
| Capacity | 3.2TB |
| Interface | SAS-4 24Gb/s |
| Drive Endurance | 3 DWPD |
| Tray | Bare Drive |
| Weight | 0.5lb |
| Width | 2.7in |
| Height | 0.4in |
| Depth | 4in |
Warranty
|
Condition - New : 3 Years Limited Period Warranty
|
|
| Satisfaction Guarantee: Return for refund within 30 days of package reception date. | |
| This item is covered by serverpartdeals.com Return Policy | |
| To initiate a return please fill out the Return Form | |
| For frequently asked questions about warranties and returns please visit our FAQs |









