Dell/Micron 7450 PRO MTFDKCC15T3TFR 15.36TB 1 DWPD PCIe Gen 4.0 x4 8GB/s 3D TLC U.3 NVMe 2.5in SSD
Dell/Micron 7450 PRO MTFDKCC15T3TFR 15.36TB 1 DWPD PCIe Gen 4.0 x4 8GB/s 3D TLC U.3 NVMe 2.5in SSD
Specifications
| Type | Enterprise |
|---|---|
| Brand | Dell/Micron |
| Series | 7450 PRO |
| Model Number | MTFDKCC15T3TFR-1BC15ABDB |
| Part Number | 1BC15ABDB |
| Form Factor | 2.5" |
| Capacity | 15.36TB |
| Interface | PCIe Gen 4.0 x4 8GB/s |
| Drive Endurance | 1 DWPD |
| Tray | Bare Drive |
| Weight | 0.5lb |
| Width | 2.7in |
| Height | 0.4in |
| Depth | 4in |
Warranty
|
Condition - New : 3 Years Seller Limited Period Warranty
|
|
| Satisfaction Guarantee: Return for refund within 30 days of package reception date. | |
| This item is covered by serverpartdeals.com Return Policy | |
| To initiate a return please fill out the Return Form | |
| For frequently asked questions about warranties and returns please visit our FAQs |
Original: $3,600.00
-65%$3,600.00
$1,260.00







Description
Specifications
| Type | Enterprise |
|---|---|
| Brand | Dell/Micron |
| Series | 7450 PRO |
| Model Number | MTFDKCC15T3TFR-1BC15ABDB |
| Part Number | 1BC15ABDB |
| Form Factor | 2.5" |
| Capacity | 15.36TB |
| Interface | PCIe Gen 4.0 x4 8GB/s |
| Drive Endurance | 1 DWPD |
| Tray | Bare Drive |
| Weight | 0.5lb |
| Width | 2.7in |
| Height | 0.4in |
| Depth | 4in |
Warranty
|
Condition - New : 3 Years Seller Limited Period Warranty
|
|
| Satisfaction Guarantee: Return for refund within 30 days of package reception date. | |
| This item is covered by serverpartdeals.com Return Policy | |
| To initiate a return please fill out the Return Form | |
| For frequently asked questions about warranties and returns please visit our FAQs |


