Dell/Kioxia PM7-R KPM7XRUG15T3 15.36TB 1 DWPD SAS-4 24Gb/s 3D TLC 2.5in Enterprise Solid State Drive
Dell/Kioxia PM7-R KPM7XRUG15T3 15.36TB 1 DWPD SAS-4 24Gb/s 3D TLC 2.5in Enterprise Solid State Drive
Specifications
| Type | Enterprise Solid State Drive |
|---|---|
| Brand | Dell/Kioxia |
| Series | PM7-R |
| Model Number | KPM7XRUG15T3 |
| Part Number | SDFU081DHB04T/019VGM |
| Form Factor | 2.5" |
| Capacity | 15.36TB |
| Interface | SAS-4 24Gb/s |
| Drive Endurance | 1 DWPD |
| Tray | Bare Drive |
| Weight | 0.5lb |
| Width | 2.7in |
| Height | 0.4in |
| Depth | 4in |
Warranty
|
Condition - New : 3 Years Seller Limited Period Warranty
|
|
| Satisfaction Guarantee: Return for refund within 30 days of package reception date. | |
| This item is covered by serverpartdeals.com Return Policy | |
| To initiate a return please fill out the Return Form | |
| For frequently asked questions about warranties and returns please visit our FAQs |

Description
Specifications
| Type | Enterprise Solid State Drive |
|---|---|
| Brand | Dell/Kioxia |
| Series | PM7-R |
| Model Number | KPM7XRUG15T3 |
| Part Number | SDFU081DHB04T/019VGM |
| Form Factor | 2.5" |
| Capacity | 15.36TB |
| Interface | SAS-4 24Gb/s |
| Drive Endurance | 1 DWPD |
| Tray | Bare Drive |
| Weight | 0.5lb |
| Width | 2.7in |
| Height | 0.4in |
| Depth | 4in |
Warranty
|
Condition - New : 3 Years Seller Limited Period Warranty
|
|
| Satisfaction Guarantee: Return for refund within 30 days of package reception date. | |
| This item is covered by serverpartdeals.com Return Policy | |
| To initiate a return please fill out the Return Form | |
| For frequently asked questions about warranties and returns please visit our FAQs |

