Dell G13 G176J Tray Carrier Caddy SAS/SATA 2.5in
- Dell G176J Tray
- For PowerEdge G11-G13 systems with 2.5" Chassis
- Includes screws
Specifications
| Type | Enterprise |
|---|---|
| Brand | Dell |
| Series | Generation 13 |
| Model Number | G176J Tray Carrier Caddy |
| Part Number | G176J |
| Form Factor | 2.5" |
| Interface | SAS/SATA |
| Tray | 2.5 inch Dell G13 tray G176J |
| Compatible Dell 13G Servers (2.5in chassis) | R330, R430, R630, R730, R730XD, R830, R930 |
| Compatible Dell 12G Servers (2.5in chassis) | R220, R320, R420, R620, R720, R720XD, R820, R920 |
| Compatible Dell 11G Servers (2.5in chassis) | R210, R410, R415, R510, R515, R610, R710, R715, R815, R910 |
| Weight | 0.5lb |
| Width | 2.7in |
| Height | 0.4in |
| Depth | 4in |
Warranty
|
Condition - New : 3 Years Limited Period Warranty
|
|
| Satisfaction Guarantee: Return for refund within 30 days of package reception date. | |
| This item is covered by serverpartdeals.com Return Policy | |
| To initiate a return please fill out the Return Form | |
| For frequently asked questions about warranties and returns please visit our FAQs |
Original: $19.99
-65%$19.99
$7.00






Description
- Dell G176J Tray
- For PowerEdge G11-G13 systems with 2.5" Chassis
- Includes screws
Specifications
| Type | Enterprise |
|---|---|
| Brand | Dell |
| Series | Generation 13 |
| Model Number | G176J Tray Carrier Caddy |
| Part Number | G176J |
| Form Factor | 2.5" |
| Interface | SAS/SATA |
| Tray | 2.5 inch Dell G13 tray G176J |
| Compatible Dell 13G Servers (2.5in chassis) | R330, R430, R630, R730, R730XD, R830, R930 |
| Compatible Dell 12G Servers (2.5in chassis) | R220, R320, R420, R620, R720, R720XD, R820, R920 |
| Compatible Dell 11G Servers (2.5in chassis) | R210, R410, R415, R510, R515, R610, R710, R715, R815, R910 |
| Weight | 0.5lb |
| Width | 2.7in |
| Height | 0.4in |
| Depth | 4in |
Warranty
|
Condition - New : 3 Years Limited Period Warranty
|
|
| Satisfaction Guarantee: Return for refund within 30 days of package reception date. | |
| This item is covered by serverpartdeals.com Return Policy | |
| To initiate a return please fill out the Return Form | |
| For frequently asked questions about warranties and returns please visit our FAQs |








