Western Digital WD200EDGZ 20TB 7.2K RPM SATA 6Gb/s 512e 3.5in Recertified Hard Drive
Specifications
| Type | Enterprise Hard Drive |
|---|---|
| Brand | Western Digital |
| Series | |
| Model Number | WD200EDGZ |
| Part Number | WD200EDGZ-11B9PA0 |
| Form Factor | 3.5" |
| Capacity | 20TB |
| Interface | SATA 6Gb/s |
| Spindle Speed | 7.2K RPM |
| Tray | Bare Drive |
| Weight | 2lb |
| Width | 4in |
| Height | 1in |
| Depth | 5.8in |
Warranty
|
Condition - Manufacturer Recertified : 2 Years Limited Period Warranty
|
|
| Satisfaction Guarantee: Return for refund within 30 days of package reception date. | |
| This item is covered by serverpartdeals.com Return Policy | |
| To initiate a return please fill out the Return Form | |
| For frequently asked questions about warranties and returns please visit our FAQs |
Original: $429.00
-65%$429.00
$150.15
Description
Specifications
| Type | Enterprise Hard Drive |
|---|---|
| Brand | Western Digital |
| Series | |
| Model Number | WD200EDGZ |
| Part Number | WD200EDGZ-11B9PA0 |
| Form Factor | 3.5" |
| Capacity | 20TB |
| Interface | SATA 6Gb/s |
| Spindle Speed | 7.2K RPM |
| Tray | Bare Drive |
| Weight | 2lb |
| Width | 4in |
| Height | 1in |
| Depth | 5.8in |
Warranty
|
Condition - Manufacturer Recertified : 2 Years Limited Period Warranty
|
|
| Satisfaction Guarantee: Return for refund within 30 days of package reception date. | |
| This item is covered by serverpartdeals.com Return Policy | |
| To initiate a return please fill out the Return Form | |
| For frequently asked questions about warranties and returns please visit our FAQs |
















