Western Digital Ultrastar DC SS530 WUSTR1515ASS201 0P40379 15.36TB 1 DWPD SAS 12Gb/s 3D TLC 2.5in Refurbished SSD
Western Digital Ultrastar DC SS530 WUSTR1515ASS201 0P40379 15.36TB 1 DWPD SAS 12Gb/s 3D TLC 2.5in Refurbished SSD
Specifications
| Brand | Western Digital |
| Series | Ultrastar DC SS530 |
| Model Number | WUSTR1515ASS201 |
| Part Number | 0P40379 |
| Form Factor | 2.5" |
| Capacity | 15.36TB |
| Interface | SAS 12Gb/s |
| Endurance | 1 DWPD |
| Tray | Bare Drive |
| Weight | 0.5lb |
| Width | 2.7in |
| Height | 0.4in |
| Depth | 4in |
Warranty
| Condition: Seller Refurbished - 3 Year Seller Limited Period Warranty | |
| Satisfaction Guarantee: Return for refund within 30 days of package reception date. | |
| This item is covered by serverpartdeals.com Return Policy | |
| To initiate a return please fill out the Return Form | |
| For frequently asked questions about warranties and returns please visit our FAQs |
Original: $9,999.00
-65%$9,999.00
$3,499.65
Description
Specifications
| Brand | Western Digital |
| Series | Ultrastar DC SS530 |
| Model Number | WUSTR1515ASS201 |
| Part Number | 0P40379 |
| Form Factor | 2.5" |
| Capacity | 15.36TB |
| Interface | SAS 12Gb/s |
| Endurance | 1 DWPD |
| Tray | Bare Drive |
| Weight | 0.5lb |
| Width | 2.7in |
| Height | 0.4in |
| Depth | 4in |
Warranty
| Condition: Seller Refurbished - 3 Year Seller Limited Period Warranty | |
| Satisfaction Guarantee: Return for refund within 30 days of package reception date. | |
| This item is covered by serverpartdeals.com Return Policy | |
| To initiate a return please fill out the Return Form | |
| For frequently asked questions about warranties and returns please visit our FAQs |











