Western Digital Ultrastar DC SS300 HUSMR3232ASS204 3.2TB SAS 12Gb/s 512e 2.5in Solid State Drive
Western Digital Ultrastar DC SS300 HUSMR3232ASS204 3.2TB SAS 12Gb/s 512e 2.5in Solid State Drive
Specifications
| Type | Enterprise Solid State Drive |
|---|---|
| Brand | Western Digital |
| Series | Ultrastar DC SS300 |
| Model Number | HUSMR3232ASS204 |
| Part Number | |
| Form Factor | 2.5" |
| Capacity | 3.2TB |
| Interface | SAS 12Gb/s |
| Spindle Speed | SSD |
| Tray | Bare Drive |
| Weight | 0.5lb |
| Width | 2.7in |
| Height | 0.4in |
| Depth | 4in |
| HUSMR3232ASS204 datasheet |
Warranty
|
Condition - New : 3 Years Limited Period Warranty
|
|
| Satisfaction Guarantee: Return for refund within 30 days of package reception date. | |
| This item is covered by serverpartdeals.com Return Policy | |
| To initiate a return please fill out the Return Form | |
| For frequently asked questions about warranties and returns please visit our FAQs |





Description
Specifications
| Type | Enterprise Solid State Drive |
|---|---|
| Brand | Western Digital |
| Series | Ultrastar DC SS300 |
| Model Number | HUSMR3232ASS204 |
| Part Number | |
| Form Factor | 2.5" |
| Capacity | 3.2TB |
| Interface | SAS 12Gb/s |
| Spindle Speed | SSD |
| Tray | Bare Drive |
| Weight | 0.5lb |
| Width | 2.7in |
| Height | 0.4in |
| Depth | 4in |
| HUSMR3232ASS204 datasheet |
Warranty
|
Condition - New : 3 Years Limited Period Warranty
|
|
| Satisfaction Guarantee: Return for refund within 30 days of package reception date. | |
| This item is covered by serverpartdeals.com Return Policy | |
| To initiate a return please fill out the Return Form | |
| For frequently asked questions about warranties and returns please visit our FAQs |











