🎉 Up to 70% Off Selected ItemsShop Sale
HomeStore
Western Digital Ultrastar DC SS200 SDLL1MLR-038T-CCA1 0TS1404 3.84TB 1 DWPD SAS 12Gb/s MLC 2.5in Refurbished SSD
Western Digital Ultrastar DC SS200 SDLL1MLR-038T-CCA1 0TS1404 3.84TB 1 DWPD SAS 12Gb/s MLC 2.5in Refurbished SSD
Specifications
| Brand | Western Digital |
| Series | Ultrastar DC SS200 |
| Model Number | SDLL1MLR-038T-CCA1 |
| Part Number | 0TS1404 |
| Form Factor | 2.5" |
| Capacity | 3.84TB |
| Interface | SAS 12Gb/s |
| Endurance | 1 DWPD |
| Tray | Bare Drive |
| Weight | 0.5lb |
| Width | 2.7in |
| Height | 0.4in |
| Depth | 4in |
Warranty
|
Condition: Seller Refurbished - 3 Year Seller Limited Period Warranty
|
|
| Satisfaction Guarantee: Return for refund within 30 days of package reception date. | |
| This item is covered by serverpartdeals.com Return Policy | |
| To initiate a return please fill out the Return Form | |
| For frequently asked questions about warranties and returns please visit our FAQs |
$3,500.00
Original: $9,999.99
-65%Western Digital Ultrastar DC SS200 SDLL1MLR-038T-CCA1 0TS1404 3.84TB 1 DWPD SAS 12Gb/s MLC 2.5in Refurbished SSD—
$9,999.99
$3,500.00
Description
Specifications
| Brand | Western Digital |
| Series | Ultrastar DC SS200 |
| Model Number | SDLL1MLR-038T-CCA1 |
| Part Number | 0TS1404 |
| Form Factor | 2.5" |
| Capacity | 3.84TB |
| Interface | SAS 12Gb/s |
| Endurance | 1 DWPD |
| Tray | Bare Drive |
| Weight | 0.5lb |
| Width | 2.7in |
| Height | 0.4in |
| Depth | 4in |
Warranty
|
Condition: Seller Refurbished - 3 Year Seller Limited Period Warranty
|
|
| Satisfaction Guarantee: Return for refund within 30 days of package reception date. | |
| This item is covered by serverpartdeals.com Return Policy | |
| To initiate a return please fill out the Return Form | |
| For frequently asked questions about warranties and returns please visit our FAQs |











