Western Digital Ultrastar DC SN640 WUS4BB076D7P3E4 0TS1852 3.84TB 0.8 DWPD PCIe Gen 3.1 x4 4GB/s 3D TLC U.2 NVMe 2.5in Refurbished SSD
Western Digital Ultrastar DC SN640 WUS4BB076D7P3E4 0TS1852 3.84TB 0.8 DWPD PCIe Gen 3.1 x4 4GB/s 3D TLC U.2 NVMe 2.5in Refurbished SSD
Specifications
| Brand | Western Digital |
| Series | Ultrastar DC SN640 |
| Model Number | WUS4BB076D7P3E4 |
| Part Number | 0TS1852 |
| Form Factor | 2.5" |
| Capacity | 3.84TB |
| Interface | PCIe Gen 3.1 x4 4GB/s |
| Endurance | 0.8 DWPD |
| Tray | Bare Drive |
| Weight | 0.5lb |
| Width | 2.7in |
| Height | 0.4in |
| Depth | 4in |
Warranty
| Condition: Seller Refurbished - 3 Year Seller Limited Period Warranty | |
| Satisfaction Guarantee: Return for refund within 30 days of package reception date. | |
| This item is covered by serverpartdeals.com Return Policy | |
| To initiate a return please fill out the Return Form | |
| For frequently asked questions about warranties and returns please visit our FAQs |
Original: $9,999.99
-65%$9,999.99
$3,500.00
Description
Specifications
| Brand | Western Digital |
| Series | Ultrastar DC SN640 |
| Model Number | WUS4BB076D7P3E4 |
| Part Number | 0TS1852 |
| Form Factor | 2.5" |
| Capacity | 3.84TB |
| Interface | PCIe Gen 3.1 x4 4GB/s |
| Endurance | 0.8 DWPD |
| Tray | Bare Drive |
| Weight | 0.5lb |
| Width | 2.7in |
| Height | 0.4in |
| Depth | 4in |
Warranty
| Condition: Seller Refurbished - 3 Year Seller Limited Period Warranty | |
| Satisfaction Guarantee: Return for refund within 30 days of package reception date. | |
| This item is covered by serverpartdeals.com Return Policy | |
| To initiate a return please fill out the Return Form | |
| For frequently asked questions about warranties and returns please visit our FAQs |











