Western Digital Ultrastar DC SA620 SDLF1DAR-960G-1HA2 0TS1811 960GB 0.6 DWPD SATA 6Gb/s MLC 2.5in Recertified SSD
Western Digital Ultrastar DC SA620 SDLF1DAR-960G-1HA2 0TS1811 960GB 0.6 DWPD SATA 6Gb/s MLC 2.5in Recertified SSD
Specifications
| Brand | Western Digital |
| Series | Ultrastar DC SA620 |
| Model Number | SDLF1DAR-960G-1HA2 |
| Part Number | 0TS1811 |
| Form Factor | 2.5" |
| Capacity | 960GB |
| Interface | SATA 6Gb/s |
| Endurance | 0.6 DWPD |
| Tray | Bare Drive |
| Weight | 0.5lb |
| Width | 2.7in |
| Height | 0.4in |
| Depth | 4in |
Warranty
| Condition: Manufacturer Recertified - 3 Year Seller Limited Period Warranty | |
| Satisfaction Guarantee: Return for refund within 30 days of package reception date. | |
| This item is covered by serverpartdeals.com Return Policy | |
| To initiate a return please fill out the Return Form | |
| For frequently asked questions about warranties and returns please visit our FAQs |
Original: $9,999.99
-65%$9,999.99
$3,500.00
Description
Specifications
| Brand | Western Digital |
| Series | Ultrastar DC SA620 |
| Model Number | SDLF1DAR-960G-1HA2 |
| Part Number | 0TS1811 |
| Form Factor | 2.5" |
| Capacity | 960GB |
| Interface | SATA 6Gb/s |
| Endurance | 0.6 DWPD |
| Tray | Bare Drive |
| Weight | 0.5lb |
| Width | 2.7in |
| Height | 0.4in |
| Depth | 4in |
Warranty
| Condition: Manufacturer Recertified - 3 Year Seller Limited Period Warranty | |
| Satisfaction Guarantee: Return for refund within 30 days of package reception date. | |
| This item is covered by serverpartdeals.com Return Policy | |
| To initiate a return please fill out the Return Form | |
| For frequently asked questions about warranties and returns please visit our FAQs |











