Western Digital Ultrastar DC HC650 WSH722020ALN6L4 20TB 7.2K RPM SATA 6Gb/s 4Kn 3.5in Refurbished HDD
Western Digital Ultrastar DC HC650 WSH722020ALN6L4 20TB 7.2K RPM SATA 6Gb/s 4Kn 3.5in Refurbished HDD
Specifications
| Type | Enterprise Hard Drive |
|---|---|
| Brand | Western Digital |
| Series | Ultrastar DC HC650 |
| Model Number | WSH722020ALN6L4 |
| Part Number | |
| Form Factor | 3.5" |
| Capacity | 20TB |
| Interface | SATA 6Gb/s |
| Spindle Speed | 7.2K RPM |
| Tray | Bare Drive |
| Weight | 2lb |
| Width | 4in |
| Height | 1in |
| Depth | 5.8in |
Warranty
Condition - Seller Refurbished : 90 Days Limited Period Warranty | |
| Satisfaction Guarantee: Return for refund within 30 days of package reception date. | |
| This item is covered by serverpartdeals.com Return Policy | |
| To initiate a return please fill out the Return Form | |
| For frequently asked questions about warranties and returns please visit our FAQs |
Original: $789.99
-65%$789.99
$276.50
Description
Specifications
| Type | Enterprise Hard Drive |
|---|---|
| Brand | Western Digital |
| Series | Ultrastar DC HC650 |
| Model Number | WSH722020ALN6L4 |
| Part Number | |
| Form Factor | 3.5" |
| Capacity | 20TB |
| Interface | SATA 6Gb/s |
| Spindle Speed | 7.2K RPM |
| Tray | Bare Drive |
| Weight | 2lb |
| Width | 4in |
| Height | 1in |
| Depth | 5.8in |
Warranty
Condition - Seller Refurbished : 90 Days Limited Period Warranty | |
| Satisfaction Guarantee: Return for refund within 30 days of package reception date. | |
| This item is covered by serverpartdeals.com Return Policy | |
| To initiate a return please fill out the Return Form | |
| For frequently asked questions about warranties and returns please visit our FAQs |
















