HGST / Western Digital Ultrastar 15K600 HUS156060VLF400 0B23666 600GB 15K RPM FC 4Gb/s 512n 3.5in Hard Drive
HGST / Western Digital Ultrastar 15K600 HUS156060VLF400 0B23666 600GB 15K RPM FC 4Gb/s 512n 3.5in Hard Drive
Specifications
| Type | Enterprise Hard Drive |
|---|---|
| Brand | Western Digital |
| Series | Ultrastar 15K600 |
| Model Number | HUS156060VLF400 |
| Part Number | 0B23666 |
| Form Factor | 3.5" |
| Capacity | 600GB |
| Interface | FC 4Gb/s |
| Spindle Speed | 15K RPM |
| Tray | Bare Drive |
| Weight | 2lb |
| Width | 4in |
| Height | 1in |
| Depth | 5.8in |
Warranty
Condition - New : 3 Years Limited Period Warranty | |
| Satisfaction Guarantee: Return for refund within 30 days of package reception date. | |
| This item is covered by serverpartdeals.com Return Policy | |
| To initiate a return please fill out the Return Form | |
| For frequently asked questions about warranties and returns please visit our FAQs |
Original: $9.99
-65%$9.99
$3.50
Description
Specifications
| Type | Enterprise Hard Drive |
|---|---|
| Brand | Western Digital |
| Series | Ultrastar 15K600 |
| Model Number | HUS156060VLF400 |
| Part Number | 0B23666 |
| Form Factor | 3.5" |
| Capacity | 600GB |
| Interface | FC 4Gb/s |
| Spindle Speed | 15K RPM |
| Tray | Bare Drive |
| Weight | 2lb |
| Width | 4in |
| Height | 1in |
| Depth | 5.8in |
Warranty
Condition - New : 3 Years Limited Period Warranty | |
| Satisfaction Guarantee: Return for refund within 30 days of package reception date. | |
| This item is covered by serverpartdeals.com Return Policy | |
| To initiate a return please fill out the Return Form | |
| For frequently asked questions about warranties and returns please visit our FAQs |











