Western Digital Red Pro WD240KFGX 24TB 7.2K RPM SATA 6Gb/s 512e 512MB 3.5in Refurbished HDD
Western Digital Red Pro WD240KFGX 24TB 7.2K RPM SATA 6Gb/s 512e 512MB 3.5in Refurbished HDD
Specifications
| Brand | Western Digital |
| Series | Red Pro |
| Model Number | WD240KFGX |
| Part Number | 68CJNN0 |
| Form Factor | 3.5" |
| Capacity | 24TB |
| Interface | SATA 6Gb/s |
| Spindle Speed | 7.2K RPM |
| Tray | Bare Drive |
| Weight | 2lb |
| Width | 4in |
| Height | 1in |
| Depth | 5.8in |
Warranty
|
Condition: Seller Refurbished - 2 Year Seller Limited Period Warranty
|
|
| Satisfaction Guarantee: Return for refund within 30 days of package reception date. | |
| This item is covered by serverpartdeals.com Return Policy | |
| To initiate a return please fill out the Return Form | |
| For frequently asked questions about warranties and returns please visit our FAQs |
Original: $499.00
-65%$499.00
$174.65
Description
Specifications
| Brand | Western Digital |
| Series | Red Pro |
| Model Number | WD240KFGX |
| Part Number | 68CJNN0 |
| Form Factor | 3.5" |
| Capacity | 24TB |
| Interface | SATA 6Gb/s |
| Spindle Speed | 7.2K RPM |
| Tray | Bare Drive |
| Weight | 2lb |
| Width | 4in |
| Height | 1in |
| Depth | 5.8in |
Warranty
|
Condition: Seller Refurbished - 2 Year Seller Limited Period Warranty
|
|
| Satisfaction Guarantee: Return for refund within 30 days of package reception date. | |
| This item is covered by serverpartdeals.com Return Policy | |
| To initiate a return please fill out the Return Form | |
| For frequently asked questions about warranties and returns please visit our FAQs |
















