Western Digital JBOD Drive Carrier For Data60 and Data102 1EX0438 3.5in
WD 3.5" Drive carrier tray for Western Digital Data60 4u60 and Data102 4u102 JBODs
Specifications
| Type | Enterprise |
|---|---|
| Brand | Western Digital |
| Series | JBOD Drive Carrier For Data60 and Data102 |
| Model Number | 1EX0438 |
| Part Number | |
| Form Factor | 3.5" |
| Capacity | 0 |
| Interface | |
| Spindle Speed | SSD |
| Tray | 0 |
| Weight | 2lb |
| Width | 4in |
| Height | 1in |
| Depth | 5.8in |
Warranty
|
Condition - New : 3 Years Limited Period Warranty
|
|
| Satisfaction Guarantee: Return for refund within 30 days of package reception date. | |
| This item is covered by serverpartdeals.com Return Policy | |
| To initiate a return please fill out the Return Form | |
| For frequently asked questions about warranties and returns please visit our FAQs |
Original: $39.99
-65%$39.99
$14.00





Description
WD 3.5" Drive carrier tray for Western Digital Data60 4u60 and Data102 4u102 JBODs
Specifications
| Type | Enterprise |
|---|---|
| Brand | Western Digital |
| Series | JBOD Drive Carrier For Data60 and Data102 |
| Model Number | 1EX0438 |
| Part Number | |
| Form Factor | 3.5" |
| Capacity | 0 |
| Interface | |
| Spindle Speed | SSD |
| Tray | 0 |
| Weight | 2lb |
| Width | 4in |
| Height | 1in |
| Depth | 5.8in |
Warranty
|
Condition - New : 3 Years Limited Period Warranty
|
|
| Satisfaction Guarantee: Return for refund within 30 days of package reception date. | |
| This item is covered by serverpartdeals.com Return Policy | |
| To initiate a return please fill out the Return Form | |
| For frequently asked questions about warranties and returns please visit our FAQs |















