Western Digital/HGST Ultrastar DC SN200 HUSMR7632BDP301 3.2TB PCIe Gen 3.0 x4 4GB/s NVMe 2.5in Enterprise Solid State Drive
Western Digital/HGST Ultrastar DC SN200 HUSMR7632BDP301 3.2TB PCIe Gen 3.0 x4 4GB/s NVMe 2.5in Enterprise Solid State Drive
Specifications
| Type | Enterprise Solid State Drive |
|---|---|
| Brand | Western Digital/HGST |
| Series | Ultrastar DC SN200 |
| Model Number | HUSMR7632BDP301 |
| Part Number | |
| Form Factor | 2.5" |
| Capacity | 3.2TB |
| Interface | PCIe Gen 3.0 x4 4GB/s |
| Spindle Speed | SSD |
| Tray | Bare Drive |
| Weight | 0.5lb |
| Width | 2.7in |
| Height | 0.4in |
| Depth | 4in |
Warranty
|
Condition - New : 3 Years Limited Period Warranty
|
|
| Satisfaction Guarantee: Return for refund within 30 days of package reception date. | |
| This item is covered by serverpartdeals.com Return Policy | |
| To initiate a return please fill out the Return Form | |
| For frequently asked questions about warranties and returns please visit our FAQs |









Description
Specifications
| Type | Enterprise Solid State Drive |
|---|---|
| Brand | Western Digital/HGST |
| Series | Ultrastar DC SN200 |
| Model Number | HUSMR7632BDP301 |
| Part Number | |
| Form Factor | 2.5" |
| Capacity | 3.2TB |
| Interface | PCIe Gen 3.0 x4 4GB/s |
| Spindle Speed | SSD |
| Tray | Bare Drive |
| Weight | 0.5lb |
| Width | 2.7in |
| Height | 0.4in |
| Depth | 4in |
Warranty
|
Condition - New : 3 Years Limited Period Warranty
|
|
| Satisfaction Guarantee: Return for refund within 30 days of package reception date. | |
| This item is covered by serverpartdeals.com Return Policy | |
| To initiate a return please fill out the Return Form | |
| For frequently asked questions about warranties and returns please visit our FAQs |











