Western Digital G-Technology ArmorLock 0G10484-1 2TB USB 3.2 Gen 2 USB-C Encrypted 10Gbps NVMe Portable Refurbished SSD
Western Digital G-Technology ArmorLock 0G10484-1 2TB USB 3.2 Gen 2 USB-C Encrypted 10Gbps NVMe Portable Refurbished SSD
Specifications
| Brand | Western Digital |
| Series | G-Technology ArmorLock |
| Model Number | 0G10484-1 |
| Part Number | |
| Form Factor | |
| Capacity | 2TB |
| Interface | USB 3.2 Gen 2 USB-C Encrypted 10Gbps |
| Endurance | |
| Tray | Bare Drive |
| Weight | 0.5lb |
| Width | 2.7in |
| Height | 0.4in |
| Depth | 4in |
Warranty
| Condition: Seller Refurbished - 90 Days Seller Limited Period Warranty | |
| Satisfaction Guarantee: Return for refund within 30 days of package reception date. | |
| This item is covered by serverpartdeals.com Return Policy | |
| To initiate a return please fill out the Return Form | |
| For frequently asked questions about warranties and returns please visit our FAQs |
Original: $9,999.99
-65%$9,999.99
$3,500.00
Description
Specifications
| Brand | Western Digital |
| Series | G-Technology ArmorLock |
| Model Number | 0G10484-1 |
| Part Number | |
| Form Factor | |
| Capacity | 2TB |
| Interface | USB 3.2 Gen 2 USB-C Encrypted 10Gbps |
| Endurance | |
| Tray | Bare Drive |
| Weight | 0.5lb |
| Width | 2.7in |
| Height | 0.4in |
| Depth | 4in |
Warranty
| Condition: Seller Refurbished - 90 Days Seller Limited Period Warranty | |
| Satisfaction Guarantee: Return for refund within 30 days of package reception date. | |
| This item is covered by serverpartdeals.com Return Policy | |
| To initiate a return please fill out the Return Form | |
| For frequently asked questions about warranties and returns please visit our FAQs |












