Western Digital Blue WDS200T2B0B 2TB SATA 6Gb/s M.2 SSD
Specifications
| Type | PC SSD |
|---|---|
| Brand | Western Digital |
| Series | Blue |
| Model Number | WDS200T2B0B |
| Part Number | |
| Form Factor | M.2 2280 |
| Capacity | 2TB |
| Interface | SATA 6Gb/s |
| Spindle Speed | |
| Tray | Tray not included |
| Weight | 0.02 lbs |
| Width | 0.9 in |
| Height | 0.1 in |
| Depth | 3.1 in |
| Click to view WDS200T2B0B datasheet |
Warranty
|
Condition - Seller Refurbished : 90 Days Limited Period Warranty
|
|
| Satisfaction Guarantee: Return for refund within 30 days of package reception date. | |
| This item is covered by serverpartdeals.com Return Policy | |
| To initiate a return please fill out the Return Form | |
| For frequently asked questions about warranties and returns please visit our FAQs |
Original: $576.00
-65%$576.00
$201.60
Description
Specifications
| Type | PC SSD |
|---|---|
| Brand | Western Digital |
| Series | Blue |
| Model Number | WDS200T2B0B |
| Part Number | |
| Form Factor | M.2 2280 |
| Capacity | 2TB |
| Interface | SATA 6Gb/s |
| Spindle Speed | |
| Tray | Tray not included |
| Weight | 0.02 lbs |
| Width | 0.9 in |
| Height | 0.1 in |
| Depth | 3.1 in |
| Click to view WDS200T2B0B datasheet |
Warranty
|
Condition - Seller Refurbished : 90 Days Limited Period Warranty
|
|
| Satisfaction Guarantee: Return for refund within 30 days of package reception date. | |
| This item is covered by serverpartdeals.com Return Policy | |
| To initiate a return please fill out the Return Form | |
| For frequently asked questions about warranties and returns please visit our FAQs |












