Western Digital AV-25 WD2500BUCT 250GB 5.4K RPM SATA 3Gb/s 16MB 2.5" HDD
Specifications
| Type | Enterprise - Server / Workstation HDD |
|---|---|
| Brand | Western Digital |
| Series | AV-25 |
| Model Number | WD2500BUCT |
| Part Number | |
| Form Factor | 2.5 |
| Capacity | 250GB |
| Interface | SATA 3Gb/s |
| Spindle Speed | 5.4K RPM |
| Tray | Tray not included |
| Weight | 0.5 lbs |
| Width | 2.8 in |
| Height | 0.6 in |
| Depth | 3.9 in |
| Click to view WD2500BUCT datasheet |
Warranty
Condition - Seller Refurbished : 90 Days Limited Period Warranty | |
| Satisfaction Guarantee: Return for refund within 30 days of package reception date. | |
| This item is covered by serverpartdeals.com Return Policy | |
| To initiate a return please fill out the Return Form | |
| For frequently asked questions about warranties and returns please visit our FAQs |
Original: $24.99
-65%$24.99
$8.75
Description
Specifications
| Type | Enterprise - Server / Workstation HDD |
|---|---|
| Brand | Western Digital |
| Series | AV-25 |
| Model Number | WD2500BUCT |
| Part Number | |
| Form Factor | 2.5 |
| Capacity | 250GB |
| Interface | SATA 3Gb/s |
| Spindle Speed | 5.4K RPM |
| Tray | Tray not included |
| Weight | 0.5 lbs |
| Width | 2.8 in |
| Height | 0.6 in |
| Depth | 3.9 in |
| Click to view WD2500BUCT datasheet |
Warranty
Condition - Seller Refurbished : 90 Days Limited Period Warranty | |
| Satisfaction Guarantee: Return for refund within 30 days of package reception date. | |
| This item is covered by serverpartdeals.com Return Policy | |
| To initiate a return please fill out the Return Form | |
| For frequently asked questions about warranties and returns please visit our FAQs |











