Dell / Toshiba PX05S PX05SVB048Y 480GB SAS 12Gb/s Mixed Use MLC 2.5in Refurbished SSD
Specifications
| Type | Enterprise Solid State Drive |
|---|---|
| Brand | Toshiba |
| Series | PX05S |
| Model Number | PX05SVB048Y |
| Part Number | 043PCJ |
| Form Factor | 2.5" |
| Capacity | 480GB |
| Interface | SAS 12Gb/s |
| Spindle Speed | SSD |
| Tray | Bare Drive |
| Weight | 0.5lb |
| Width | 2.7in |
| Height | 0.4in |
| Depth | 4in |
Warranty
Condition - Seller Refurbished : 90 Days Limited Period Warranty | |
| Satisfaction Guarantee: Return for refund within 30 days of package reception date. | |
| This item is covered by serverpartdeals.com Return Policy | |
| To initiate a return please fill out the Return Form | |
| For frequently asked questions about warranties and returns please visit our FAQs |
Original: $174.99
-65%$174.99
$61.25

Description
Specifications
| Type | Enterprise Solid State Drive |
|---|---|
| Brand | Toshiba |
| Series | PX05S |
| Model Number | PX05SVB048Y |
| Part Number | 043PCJ |
| Form Factor | 2.5" |
| Capacity | 480GB |
| Interface | SAS 12Gb/s |
| Spindle Speed | SSD |
| Tray | Bare Drive |
| Weight | 0.5lb |
| Width | 2.7in |
| Height | 0.4in |
| Depth | 4in |
Warranty
Condition - Seller Refurbished : 90 Days Limited Period Warranty | |
| Satisfaction Guarantee: Return for refund within 30 days of package reception date. | |
| This item is covered by serverpartdeals.com Return Policy | |
| To initiate a return please fill out the Return Form | |
| For frequently asked questions about warranties and returns please visit our FAQs |











