Toshiba / Dell AL14SXB AL14SXB60ENY HDEAH81EAB51 600GB 15K RPM SAS 12Gb/s 512n 2.5in Refurbished HDD
Toshiba / Dell AL14SXB AL14SXB60ENY HDEAH81EAB51 600GB 15K RPM SAS 12Gb/s 512n 2.5in Refurbished HDD
Specifications
| Type | Enterprise Hard Drive |
|---|---|
| Brand | Toshiba |
| Series | AL14SXB |
| Model Number | AL14SXB60ENY |
| Part Number | HDEAH81EAB51 |
| Form Factor | 2.5" |
| Capacity | 600GB |
| Interface | SAS 12Gb/s |
| Spindle Speed | 15K RPM |
| Tray | Bare Drive |
| Weight | 0.5lb |
| Width | 2.7in |
| Height | 0.4in |
| Depth | 4in |
Warranty
Condition - Seller Refurbished : 90 Days Limited Period Warranty | |
| Satisfaction Guarantee: Return for refund within 30 days of package reception date. | |
| This item is covered by serverpartdeals.com Return Policy | |
| To initiate a return please fill out the Return Form | |
| For frequently asked questions about warranties and returns please visit our FAQs |
Original: $181.99
-65%$181.99
$63.70



Description
Specifications
| Type | Enterprise Hard Drive |
|---|---|
| Brand | Toshiba |
| Series | AL14SXB |
| Model Number | AL14SXB60ENY |
| Part Number | HDEAH81EAB51 |
| Form Factor | 2.5" |
| Capacity | 600GB |
| Interface | SAS 12Gb/s |
| Spindle Speed | 15K RPM |
| Tray | Bare Drive |
| Weight | 0.5lb |
| Width | 2.7in |
| Height | 0.4in |
| Depth | 4in |
Warranty
Condition - Seller Refurbished : 90 Days Limited Period Warranty | |
| Satisfaction Guarantee: Return for refund within 30 days of package reception date. | |
| This item is covered by serverpartdeals.com Return Policy | |
| To initiate a return please fill out the Return Form | |
| For frequently asked questions about warranties and returns please visit our FAQs |











