Smart Modular Technologies Optimus Eco SDLLGC6R-020T-5CA1 2TB SAS 6Gb/s 2.5" Solid State Drive
Smart Modular Technologies Optimus Eco SDLLGC6R-020T-5CA1 2TB SAS 6Gb/s 2.5" Solid State Drive
Specifications
| Type | Enterprise - Server / Workstation SSD |
|---|---|
| Brand | Smart Modular Technologies |
| Series | Optimus Eco |
| Model Number | SDLLGC6R-020T-5CA1 |
| Part Number | |
| Form Factor | 2.5" 15mm |
| Capacity | 2TB |
| Interface | SAS 6Gb/s |
| Spindle Speed | |
| Tray | Tray not included |
| Weight | 0.4 lbs |
| Width | 2.8 in |
| Height | 0.6 in |
| Depth | 3.9 in |
Warranty
Condition - New : 3 Years Limited Period Warranty | |
| Satisfaction Guarantee: Return for refund within 30 days of package reception date. | |
| This item is covered by serverpartdeals.com Return Policy | |
| To initiate a return please fill out the Return Form | |
| For frequently asked questions about warranties and returns please visit our FAQs |
Original: $399.99
-65%$399.99
$140.00
Description
Specifications
| Type | Enterprise - Server / Workstation SSD |
|---|---|
| Brand | Smart Modular Technologies |
| Series | Optimus Eco |
| Model Number | SDLLGC6R-020T-5CA1 |
| Part Number | |
| Form Factor | 2.5" 15mm |
| Capacity | 2TB |
| Interface | SAS 6Gb/s |
| Spindle Speed | |
| Tray | Tray not included |
| Weight | 0.4 lbs |
| Width | 2.8 in |
| Height | 0.6 in |
| Depth | 3.9 in |
Warranty
Condition - New : 3 Years Limited Period Warranty | |
| Satisfaction Guarantee: Return for refund within 30 days of package reception date. | |
| This item is covered by serverpartdeals.com Return Policy | |
| To initiate a return please fill out the Return Form | |
| For frequently asked questions about warranties and returns please visit our FAQs |












