Smart Modular Technologies XP+ SH9SLM6E128GHM11 128GB SATA 6Gb/s MO-297 Slim SATA Manufacturer Recertified SSD
Smart Modular Technologies XP+ SH9SLM6E128GHM11 128GB SATA 6Gb/s MO-297 Slim SATA Manufacturer Recertified SSD
Specifications
| Type | Enterprise - Server / Workstation SSD |
|---|---|
| Brand | Smart Modular Technologies |
| Series | XP+ |
| Model Number | SH9SLM6E128GHM11 |
| Part Number | |
| Form Factor | MO-297 |
| Capacity | 128GB |
| Interface | SATA 6Gb/s |
| Spindle Speed | |
| Tray | Tray not included |
| Weight | 0.1 lbs |
| Width | 1.5 in |
| Height | 0.2 in |
| Depth | 2.1 in |
Warranty
Condition - Manufacturer Recertified : 1 Year Limited Period Warranty | |
| Satisfaction Guarantee: Return for refund within 30 days of package reception date. | |
| This item is covered by serverpartdeals.com Return Policy | |
| To initiate a return please fill out the Return Form | |
| For frequently asked questions about warranties and returns please visit our FAQs |

Description
Specifications
| Type | Enterprise - Server / Workstation SSD |
|---|---|
| Brand | Smart Modular Technologies |
| Series | XP+ |
| Model Number | SH9SLM6E128GHM11 |
| Part Number | |
| Form Factor | MO-297 |
| Capacity | 128GB |
| Interface | SATA 6Gb/s |
| Spindle Speed | |
| Tray | Tray not included |
| Weight | 0.1 lbs |
| Width | 1.5 in |
| Height | 0.2 in |
| Depth | 2.1 in |
Warranty
Condition - Manufacturer Recertified : 1 Year Limited Period Warranty | |
| Satisfaction Guarantee: Return for refund within 30 days of package reception date. | |
| This item is covered by serverpartdeals.com Return Policy | |
| To initiate a return please fill out the Return Form | |
| For frequently asked questions about warranties and returns please visit our FAQs |











