SK hynix HMAA8GR7AJR4N-WM 64GB DDR4 2933MHz RDIMM 2Rx4 ECC Server RAM (PC4-2933Y-RB4-12) Seller Refurbished
SK hynix HMAA8GR7AJR4N-WM 64GB DDR4 2933MHz RDIMM 2Rx4 ECC Server RAM (PC4-2933Y-RB4-12) Seller Refurbished
Specifications
| Memory Type | DDR4 SDRAM |
|---|---|
| Brand | SK Hynix |
| Model Number | HMAA8GR7AJR4N-WM |
| Part Number | HMAA8GR7AJR4N-WM |
| Form Factor | 288-Pin RDIMM |
| Capacity | 64GB (Single Module) |
| Bus Speed | 2933 MHz (PC4-23400 / PC4-2933Y) |
| Rank | 2Rx4 (Dual Rank) |
| CAS Latency | CL21 |
| Voltage | 1.2 V |
Warranty
|
Condition - Seller Refurbished : 1 Year Limited Period Warranty
|
|
| Satisfaction Guarantee: Return for refund within 30 days of package reception date. | |
| This item is covered by serverpartdeals.com Return Policy | |
| To initiate a return please fill out the Return Form | |
| For frequently asked questions about warranties and returns please visit our FAQs |
Original: $389.99
-65%$389.99
$136.50






Description
Specifications
| Memory Type | DDR4 SDRAM |
|---|---|
| Brand | SK Hynix |
| Model Number | HMAA8GR7AJR4N-WM |
| Part Number | HMAA8GR7AJR4N-WM |
| Form Factor | 288-Pin RDIMM |
| Capacity | 64GB (Single Module) |
| Bus Speed | 2933 MHz (PC4-23400 / PC4-2933Y) |
| Rank | 2Rx4 (Dual Rank) |
| CAS Latency | CL21 |
| Voltage | 1.2 V |
Warranty
|
Condition - Seller Refurbished : 1 Year Limited Period Warranty
|
|
| Satisfaction Guarantee: Return for refund within 30 days of package reception date. | |
| This item is covered by serverpartdeals.com Return Policy | |
| To initiate a return please fill out the Return Form | |
| For frequently asked questions about warranties and returns please visit our FAQs |











