Seagate Savvio 10K.6 ST300MM0006 300GB 10K RPM SAS 6Gb/s 512n 2.5in Hard Drive
Specifications
| Type | Enterprise Hard Drive |
|---|---|
| Brand | Seagate |
| Series | Savvio 10K.6 |
| Model Number | ST300MM0006 |
| Part Number | |
| Form Factor | 2.5" |
| Capacity | 300GB |
| Interface | SAS 6Gb/s |
| Spindle Speed | 10K RPM |
| Tray | Bare Drive |
| Weight | 0.5lb |
| Width | 2.7in |
| Height | 0.4in |
| Depth | 4in |
Warranty
Condition - New : 3 Years Limited Period Warranty | |
| Satisfaction Guarantee: Return for refund within 30 days of package reception date. | |
| This item is covered by serverpartdeals.com Return Policy | |
| To initiate a return please fill out the Return Form | |
| For frequently asked questions about warranties and returns please visit our FAQs |


Description
Specifications
| Type | Enterprise Hard Drive |
|---|---|
| Brand | Seagate |
| Series | Savvio 10K.6 |
| Model Number | ST300MM0006 |
| Part Number | |
| Form Factor | 2.5" |
| Capacity | 300GB |
| Interface | SAS 6Gb/s |
| Spindle Speed | 10K RPM |
| Tray | Bare Drive |
| Weight | 0.5lb |
| Width | 2.7in |
| Height | 0.4in |
| Depth | 4in |
Warranty
Condition - New : 3 Years Limited Period Warranty | |
| Satisfaction Guarantee: Return for refund within 30 days of package reception date. | |
| This item is covered by serverpartdeals.com Return Policy | |
| To initiate a return please fill out the Return Form | |
| For frequently asked questions about warranties and returns please visit our FAQs |











