Seagate PM983 MZ-QLB1T90 MZQLB1T9HAJR-00007 1.92TB PCIe Gen 3.0 x4 4GB/s 2.5in Refurbished SSD
Seagate PM983 MZ-QLB1T90 MZQLB1T9HAJR-00007 1.92TB PCIe Gen 3.0 x4 4GB/s 2.5in Refurbished SSD
Specifications
| Type | Enterprise Solid State Drive |
|---|---|
| Brand | Seagate |
| Series | PM983 |
| Model Number | MZ-QLB1T90 |
| Part Number | MZQLB1T9HAJR-00007 |
| Form Factor | 2.5" |
| Capacity | 1.92TB |
| Interface | PCIe Gen 3.0 x4 4GB/s |
| Spindle Speed | SSD |
| Tray | 0 |
| Weight | 0.5lb |
| Width | 2.7in |
| Height | 0.4in |
| Depth | 4in |
Warranty
|
Condition - Seller Refurbished : 3 Years Limited Period Warranty
|
|
| Satisfaction Guarantee: Return for refund within 30 days of package reception date. | |
| This item is covered by serverpartdeals.com Return Policy | |
| To initiate a return please fill out the Return Form | |
| For frequently asked questions about warranties and returns please visit our FAQs |
Original: $222.22
-65%$222.22
$77.78







Description
Specifications
| Type | Enterprise Solid State Drive |
|---|---|
| Brand | Seagate |
| Series | PM983 |
| Model Number | MZ-QLB1T90 |
| Part Number | MZQLB1T9HAJR-00007 |
| Form Factor | 2.5" |
| Capacity | 1.92TB |
| Interface | PCIe Gen 3.0 x4 4GB/s |
| Spindle Speed | SSD |
| Tray | 0 |
| Weight | 0.5lb |
| Width | 2.7in |
| Height | 0.4in |
| Depth | 4in |
Warranty
|
Condition - Seller Refurbished : 3 Years Limited Period Warranty
|
|
| Satisfaction Guarantee: Return for refund within 30 days of package reception date. | |
| This item is covered by serverpartdeals.com Return Policy | |
| To initiate a return please fill out the Return Form | |
| For frequently asked questions about warranties and returns please visit our FAQs |











