Seagate Nytro 3130 XS15360TE70023 15.36TB SAS 12Gb/s 2.5" Solid State Drive
Specifications
| Type | Enterprise - Server / Workstation SSD |
|---|---|
| Brand | Seagate |
| Series | Nytro 3130 |
| Model Number | XS15360TE70023 |
| Part Number | |
| Form Factor | 2.5" 15mm |
| Capacity | 15.36TB |
| Interface | SAS 12Gb/s |
| Spindle Speed | |
| Tray | Tray not included |
| Weight | 0.4 lbs |
| Width | 2.8 in |
| Height | 0.6 in |
| Depth | 3.9 in |
| Click to view XS15360TE70023 datasheet |
Warranty
Condition - New : 3 Years Limited Period Warranty | |
| Satisfaction Guarantee: Return for refund within 30 days of package reception date. | |
| This item is covered by serverpartdeals.com Return Policy | |
| To initiate a return please fill out the Return Form | |
| For frequently asked questions about warranties and returns please visit our FAQs |
Original: $39,149.96
-65%$39,149.96
$13,702.49
Description
Specifications
| Type | Enterprise - Server / Workstation SSD |
|---|---|
| Brand | Seagate |
| Series | Nytro 3130 |
| Model Number | XS15360TE70023 |
| Part Number | |
| Form Factor | 2.5" 15mm |
| Capacity | 15.36TB |
| Interface | SAS 12Gb/s |
| Spindle Speed | |
| Tray | Tray not included |
| Weight | 0.4 lbs |
| Width | 2.8 in |
| Height | 0.6 in |
| Depth | 3.9 in |
| Click to view XS15360TE70023 datasheet |
Warranty
Condition - New : 3 Years Limited Period Warranty | |
| Satisfaction Guarantee: Return for refund within 30 days of package reception date. | |
| This item is covered by serverpartdeals.com Return Policy | |
| To initiate a return please fill out the Return Form | |
| For frequently asked questions about warranties and returns please visit our FAQs |











