🎉 Up to 70% Off Selected ItemsShop Sale
Seagate Nytro 3532 XS3200LE70084 3.2TB 3 DWPD SAS 12Gb/s 3D eTLC 2.5in Refurbished SSD
Specifications
| Brand | Seagate |
| Series | Nytro 3532 |
| Model Number | XS3200LE70084 |
| Part Number | |
| Form Factor | 2.5" |
| Capacity | 3.2TB |
| Interface | SAS 12Gb/s |
| Endurance | 3 DWPD |
| Tray | Bare Drive |
| Weight | 0.5lb |
| Width | 2.7in |
| Height | 0.4in |
| Depth | 4in |
Warranty
| Condition: Seller Refurbished - 90 Days Seller Limited Period Warranty | |
| Satisfaction Guarantee: Return for refund within 30 days of package reception date. | |
| This item is covered by serverpartdeals.com Return Policy | |
| To initiate a return please fill out the Return Form | |
| For frequently asked questions about warranties and returns please visit our FAQs |
$196.00
Original: $559.99
-65%Seagate Nytro 3532 XS3200LE70084 3.2TB 3 DWPD SAS 12Gb/s 3D eTLC 2.5in Refurbished SSD—
$559.99
$196.00
Description
Specifications
| Brand | Seagate |
| Series | Nytro 3532 |
| Model Number | XS3200LE70084 |
| Part Number | |
| Form Factor | 2.5" |
| Capacity | 3.2TB |
| Interface | SAS 12Gb/s |
| Endurance | 3 DWPD |
| Tray | Bare Drive |
| Weight | 0.5lb |
| Width | 2.7in |
| Height | 0.4in |
| Depth | 4in |
Warranty
| Condition: Seller Refurbished - 90 Days Seller Limited Period Warranty | |
| Satisfaction Guarantee: Return for refund within 30 days of package reception date. | |
| This item is covered by serverpartdeals.com Return Policy | |
| To initiate a return please fill out the Return Form | |
| For frequently asked questions about warranties and returns please visit our FAQs |











