🎉 Up to 70% Off Selected ItemsShop Sale
Seagate Nytro 3331 XS1920SE70014 1.92TB SAS 12Gb/s SED 2.5in Solid State Drive
Specifications
| Type | Enterprise Solid State Drive |
|---|---|
| Brand | Seagate |
| Series | Nytro 3331 |
| Model Number | XS1920SE70014 |
| Part Number | |
| Form Factor | 2.5" |
| Capacity | 1.92TB |
| Interface | SAS 12Gb/s |
| Spindle Speed | SSD |
| Tray | Bare Drive |
| Weight | 0.5lb |
| Width | 2.7in |
| Height | 0.4in |
| Depth | 4in |
Warranty
Condition - New : 3 Years Limited Period Warranty | |
| Satisfaction Guarantee: Return for refund within 30 days of package reception date. | |
| This item is covered by serverpartdeals.com Return Policy | |
| To initiate a return please fill out the Return Form | |
| For frequently asked questions about warranties and returns please visit our FAQs |
$201.60
Original: $576.00
-65%Seagate Nytro 3331 XS1920SE70014 1.92TB SAS 12Gb/s SED 2.5in Solid State Drive—
$576.00
$201.60

Description
Specifications
| Type | Enterprise Solid State Drive |
|---|---|
| Brand | Seagate |
| Series | Nytro 3331 |
| Model Number | XS1920SE70014 |
| Part Number | |
| Form Factor | 2.5" |
| Capacity | 1.92TB |
| Interface | SAS 12Gb/s |
| Spindle Speed | SSD |
| Tray | Bare Drive |
| Weight | 0.5lb |
| Width | 2.7in |
| Height | 0.4in |
| Depth | 4in |
Warranty
Condition - New : 3 Years Limited Period Warranty | |
| Satisfaction Guarantee: Return for refund within 30 days of package reception date. | |
| This item is covered by serverpartdeals.com Return Policy | |
| To initiate a return please fill out the Return Form | |
| For frequently asked questions about warranties and returns please visit our FAQs |











