Seagate Nytro 1200.2 ST1920FM0043 1920GB 1 DWPD SAS 12Gb/s eMLC 2.5in Refurbished SSD
Specifications
| Brand | Seagate |
| Series | Nytro 1200.2 |
| Model Number | ST1920FM0043 |
| Part Number | |
| Form Factor | 2.5" |
| Capacity | 1920GB |
| Interface | SAS 12Gb/s |
| Endurance | 1 DWPD |
| Tray | Bare Drive |
| Weight | 0.5lb |
| Width | 2.7in |
| Height | 0.4in |
| Depth | 4in |
Warranty
| Condition: Seller Refurbished - 90 Days Seller Limited Period Warranty | |
| Satisfaction Guarantee: Return for refund within 30 days of package reception date. | |
| This item is covered by serverpartdeals.com Return Policy | |
| To initiate a return please fill out the Return Form | |
| For frequently asked questions about warranties and returns please visit our FAQs |
Original: $576.00
-65%$576.00
$201.60
Description
Specifications
| Brand | Seagate |
| Series | Nytro 1200.2 |
| Model Number | ST1920FM0043 |
| Part Number | |
| Form Factor | 2.5" |
| Capacity | 1920GB |
| Interface | SAS 12Gb/s |
| Endurance | 1 DWPD |
| Tray | Bare Drive |
| Weight | 0.5lb |
| Width | 2.7in |
| Height | 0.4in |
| Depth | 4in |
Warranty
| Condition: Seller Refurbished - 90 Days Seller Limited Period Warranty | |
| Satisfaction Guarantee: Return for refund within 30 days of package reception date. | |
| This item is covered by serverpartdeals.com Return Policy | |
| To initiate a return please fill out the Return Form | |
| For frequently asked questions about warranties and returns please visit our FAQs |











