Seagate 5U84 JBOD Tray Carrier Caddy SAS/SATA 3.5in w/DDIC for Seagate and DELL
- Includes screws
Specifications
| Type | Drive Caddy/Tray |
|---|---|
| Brand | Seagate |
| Series | |
| Model Number | |
| Part Number | |
| Form Factor | 3.5" |
| Interface | SAS/SATA |
| Tray | 5U84 |
| Seagate Compatibility | Seagate Exos E 5U84 and Exos X 5U84 chassis |
| Dell Compatibility | Dell PowerVault ME5084, ME4084, and ME484 |
| Weight | 0.5lb |
| Width | 4in |
| Height | 1in |
| Depth | 5.8in |
Warranty
|
Condition - New : 1 Year Limited Period Warranty
|
|
| Satisfaction Guarantee: Return for refund within 30 days of package reception date. | |
| This item is covered by serverpartdeals.com Return Policy | |
| To initiate a return please fill out the Return Form | |
| For frequently asked questions about warranties and returns please visit our FAQs |
Original: $24.99
-65%$24.99
$8.75






Description
- Includes screws
Specifications
| Type | Drive Caddy/Tray |
|---|---|
| Brand | Seagate |
| Series | |
| Model Number | |
| Part Number | |
| Form Factor | 3.5" |
| Interface | SAS/SATA |
| Tray | 5U84 |
| Seagate Compatibility | Seagate Exos E 5U84 and Exos X 5U84 chassis |
| Dell Compatibility | Dell PowerVault ME5084, ME4084, and ME484 |
| Weight | 0.5lb |
| Width | 4in |
| Height | 1in |
| Depth | 5.8in |
Warranty
|
Condition - New : 1 Year Limited Period Warranty
|
|
| Satisfaction Guarantee: Return for refund within 30 days of package reception date. | |
| This item is covered by serverpartdeals.com Return Policy | |
| To initiate a return please fill out the Return Form | |
| For frequently asked questions about warranties and returns please visit our FAQs |

