Seagate IronWolf ST10000VN0008 10TB 7.2K RPM SATA 6Gb/s 256MB 3.5" NAS HDD
Specifications
| Type | Network Attached Storage HDD |
|---|---|
| Brand | Seagate |
| Series | IronWolf |
| Model Number | ST10000VN0008 |
| Part Number | 2JJ101-500 |
| Form Factor | 3.5" |
| Capacity | 10TB |
| Interface | SATA 6Gb/s |
| Spindle Speed | 7.2K RPM |
| Tray | Tray not included |
| Weight | 1.7 lbs |
| Width | 4 in |
| Height | 1 in |
| Depth | 5.8 in |
| Click to view ST10000VN0008 datasheet |
Warranty
|
Condition - Seller Refurbished : 2 Years Limited Period Warranty
|
|
| Satisfaction Guarantee: Return for refund within 30 days of package reception date. | |
| This item is covered by serverpartdeals.com Return Policy | |
| To initiate a return please fill out the Return Form | |
| For frequently asked questions about warranties and returns please visit our FAQs |

Description
Specifications
| Type | Network Attached Storage HDD |
|---|---|
| Brand | Seagate |
| Series | IronWolf |
| Model Number | ST10000VN0008 |
| Part Number | 2JJ101-500 |
| Form Factor | 3.5" |
| Capacity | 10TB |
| Interface | SATA 6Gb/s |
| Spindle Speed | 7.2K RPM |
| Tray | Tray not included |
| Weight | 1.7 lbs |
| Width | 4 in |
| Height | 1 in |
| Depth | 5.8 in |
| Click to view ST10000VN0008 datasheet |
Warranty
|
Condition - Seller Refurbished : 2 Years Limited Period Warranty
|
|
| Satisfaction Guarantee: Return for refund within 30 days of package reception date. | |
| This item is covered by serverpartdeals.com Return Policy | |
| To initiate a return please fill out the Return Form | |
| For frequently asked questions about warranties and returns please visit our FAQs |











