🎉 Up to 70% Off Selected ItemsShop Sale
Seagate IronWolf ST10000VN0004 10TB 7.2K RPM SATA 6Gb/s 256MB 3.5" NAS Hard Drive
Specifications
| Type | Network Attached Storage HDD |
|---|---|
| Brand | Seagate |
| Series | IronWolf |
| Model Number | ST10000VN0004 |
| Part Number | |
| Form Factor | 3.5" |
| Capacity | 10TB |
| Interface | SATA 6Gb/s |
| Spindle Speed | 7.2K RPM |
| Tray | Tray not included |
| Weight | 1.7 lbs |
| Width | 4 in |
| Height | 1 in |
| Depth | 5.8 in |
| Click to view ST10000VN0004 datasheet |
Warranty
Condition - New : 3 Years Limited Period Warranty | |
| Satisfaction Guarantee: Return for refund within 30 days of package reception date. | |
| This item is covered by serverpartdeals.com Return Policy | |
| To initiate a return please fill out the Return Form | |
| For frequently asked questions about warranties and returns please visit our FAQs |
$92.73
Original: $264.95
-65%Seagate IronWolf ST10000VN0004 10TB 7.2K RPM SATA 6Gb/s 256MB 3.5" NAS Hard Drive—
$264.95
$92.73
Description
Specifications
| Type | Network Attached Storage HDD |
|---|---|
| Brand | Seagate |
| Series | IronWolf |
| Model Number | ST10000VN0004 |
| Part Number | |
| Form Factor | 3.5" |
| Capacity | 10TB |
| Interface | SATA 6Gb/s |
| Spindle Speed | 7.2K RPM |
| Tray | Tray not included |
| Weight | 1.7 lbs |
| Width | 4 in |
| Height | 1 in |
| Depth | 5.8 in |
| Click to view ST10000VN0004 datasheet |
Warranty
Condition - New : 3 Years Limited Period Warranty | |
| Satisfaction Guarantee: Return for refund within 30 days of package reception date. | |
| This item is covered by serverpartdeals.com Return Policy | |
| To initiate a return please fill out the Return Form | |
| For frequently asked questions about warranties and returns please visit our FAQs |











