Seagate IronWolf Pro 125 ZA3840NX10001 3.84TB SATA 6Gb/s 2.5in Recertified Solid State Drive
Seagate IronWolf Pro 125 ZA3840NX10001 3.84TB SATA 6Gb/s 2.5in Recertified Solid State Drive
Specifications
| Type | Enterprise Solid State Drive |
|---|---|
| Brand | Seagate |
| Series | IronWolf Pro 125 |
| Model Number | ZA3840NX10001 |
| Part Number | |
| Form Factor | 2.5" |
| Capacity | 3.84TB |
| Interface | SATA 6Gb/s |
| Spindle Speed | SSD |
| Tray | 0 |
| Weight | 0.5lb |
| Width | 2.7in |
| Height | 0.4in |
| Depth | 4in |
Warranty
Condition - Manufacturer Recertified : 1 Year Limited Period Warranty | |
| Satisfaction Guarantee: Return for refund within 30 days of package reception date. | |
| This item is covered by serverpartdeals.com Return Policy | |
| To initiate a return please fill out the Return Form | |
| For frequently asked questions about warranties and returns please visit our FAQs |
Original: $1,152.00
-65%$1,152.00
$403.20
Description
Specifications
| Type | Enterprise Solid State Drive |
|---|---|
| Brand | Seagate |
| Series | IronWolf Pro 125 |
| Model Number | ZA3840NX10001 |
| Part Number | |
| Form Factor | 2.5" |
| Capacity | 3.84TB |
| Interface | SATA 6Gb/s |
| Spindle Speed | SSD |
| Tray | 0 |
| Weight | 0.5lb |
| Width | 2.7in |
| Height | 0.4in |
| Depth | 4in |
Warranty
Condition - Manufacturer Recertified : 1 Year Limited Period Warranty | |
| Satisfaction Guarantee: Return for refund within 30 days of package reception date. | |
| This item is covered by serverpartdeals.com Return Policy | |
| To initiate a return please fill out the Return Form | |
| For frequently asked questions about warranties and returns please visit our FAQs |











