Seagate IronWolf 125 ZA4000NM10002 4TB SATA 6Gb/s 3D TLC 2.5in Recertified SSD
Specifications
| Brand | Seagate |
| Series | IronWolf 125 |
| Model Number | ZA4000NM10002 |
| Part Number | 2ZG104-500 |
| Form Factor | 2.5" |
| Capacity | 4TB |
| Interface | SATA 6Gb/s |
| Endurance | 5600TB TBW |
| Tray | Bare Drive |
| Weight | 0.5lb |
| Width | 2.7in |
| Height | 0.4in |
| Depth | 4in |
Warranty
|
Condition: Manufacturer Recertified - 3 Years Seller Limited Period Warranty
|
|
| Satisfaction Guarantee: Return for refund within 30 days of package reception date. | |
| This item is covered by serverpartdeals.com Return Policy | |
| To initiate a return please fill out the Return Form | |
| For frequently asked questions about warranties and returns please visit our FAQs |
Original: $1,152.00
-65%$1,152.00
$403.20






Description
Specifications
| Brand | Seagate |
| Series | IronWolf 125 |
| Model Number | ZA4000NM10002 |
| Part Number | 2ZG104-500 |
| Form Factor | 2.5" |
| Capacity | 4TB |
| Interface | SATA 6Gb/s |
| Endurance | 5600TB TBW |
| Tray | Bare Drive |
| Weight | 0.5lb |
| Width | 2.7in |
| Height | 0.4in |
| Depth | 4in |
Warranty
|
Condition: Manufacturer Recertified - 3 Years Seller Limited Period Warranty
|
|
| Satisfaction Guarantee: Return for refund within 30 days of package reception date. | |
| This item is covered by serverpartdeals.com Return Policy | |
| To initiate a return please fill out the Return Form | |
| For frequently asked questions about warranties and returns please visit our FAQs |












