Seagate IronWolf 125 ZA250NM10002 250GB SATA 6Gb/s 3D TLC 2.5in SSD
Specifications
| Brand | Seagate |
| Series | IronWolf 125 |
| Model Number | ZA250NM10002 |
| Part Number | |
| Form Factor | 2.5" |
| Capacity | 250GB |
| Interface | SATA 6Gb/s |
| Endurance | 300TB TBW |
| Tray | Bare Drive |
| Weight | 0.5lb |
| Width | 2.7in |
| Height | 0.4in |
| Depth | 4in |
Warranty
| Condition: New - 3 Years Seller Limited Period Warranty | |
| Satisfaction Guarantee: Return for refund within 30 days of package reception date. | |
| This item is covered by serverpartdeals.com Return Policy | |
| To initiate a return please fill out the Return Form | |
| For frequently asked questions about warranties and returns please visit our FAQs |
Original: $39.99
-65%$39.99
$14.00
Description
Specifications
| Brand | Seagate |
| Series | IronWolf 125 |
| Model Number | ZA250NM10002 |
| Part Number | |
| Form Factor | 2.5" |
| Capacity | 250GB |
| Interface | SATA 6Gb/s |
| Endurance | 300TB TBW |
| Tray | Bare Drive |
| Weight | 0.5lb |
| Width | 2.7in |
| Height | 0.4in |
| Depth | 4in |
Warranty
| Condition: New - 3 Years Seller Limited Period Warranty | |
| Satisfaction Guarantee: Return for refund within 30 days of package reception date. | |
| This item is covered by serverpartdeals.com Return Policy | |
| To initiate a return please fill out the Return Form | |
| For frequently asked questions about warranties and returns please visit our FAQs |











